programy inwestycyjne
0

Wysokie zyski przy minimum ryzyka – jak je osiągać?

Zwykło się uważać, że inwestorzy, którzy są w stanie zaakceptować najwyższy stopień ryzyka, mają szansę na osiągniecie największych zysków. Stopa zwrotu funduszy wysokiego ryzyka jest dużo wyższa niż na przykład funduszy stabilnego zwrotu. Ta zasada zdawałaby się przeczyć twierdzeniu, że możliwe jest osiąganie wysokich zysków przy minimum ryzyka. Sprawdźmy, jakie możliwości mają ostrożni inwestorzy.

programy inwestycyjne
bankomania.pkobp.pl

Satysfakcja z inwestowania

Niezwykle istotne jest znalezienie sposobu na satysfakcjonujące inwestowanie. Każdy inwestor sam określa pułap zysków, jakie go interesują oraz stopień ryzyka, jaki jest w stanie zaakceptować. W odniesieniu do tych założeń doradca inwestycyjny pomoże wybrać odpowiedni program inwestycyjny. Wytłumaczy również, co to jest fundusz inwestycyjny, a także na czym polega jego specyfika. W definicji funduszy inwestycyjnych wymieniane są też ich główne cechy, takie jak elastyczność różnorodność pod względem strategii inwestycyjnych czy też pochodzenie geograficzne. Warto wiedzieć, że w ramach programów inwestycyjnych można przenosić środki pomiędzy różnymi funduszami.

programy inwestycyjne
http://www.sii.org.pl/

Łączenie funkcji inwestowania

Warto wiedzieć, że ulokowanie środków w funduszach inwestycyjnych może być podyktowanie nie tylko chęcią pomnażania zysków, ale też zabezpieczeniem na przyszłość własną i przyszłość swoich najbliższych. Wybór odpowiedniego programu inwestycyjnego łączącego w sobie funkcje lokaty i ubezpieczenia wydaje się dobrym rozwiązaniem. Niektóre programy inwestycyjne są de facto ubezpieczeniem, które upoważnia do wypłaty świadczenia w przypadku zaistnienia konkretnego zdarzenia losowego. Co ważne, inwestorzy lokujący pieniądze w funduszach odnoszą też dodatkowe korzyści fiskalne, o których więcej dowiedzieć się można tutaj.

Dodaj komentarz