0

Smart shopping – wysoka jakość w niskiej cenie

Polacy coraz częściej wybierają produkty wysokiej jakości. Żywność ekologiczna, choć droższa, zawiera więcej przydatnych dla zdrowia składników, takich jak: antyoksydanty, witamina C, czy błonnik. Naturalne kosmetyki, pozbawione parabenów i silikonów, lepiej odżywiają skórę i włosy, natomiast ubrania wykonane z bawełny są bardziej miękkie i nie niszczą się podczas prania.

Od dawna wiadomo, że za jakość trzeba płacić, jednak idea smart shoppingu udowadnia, że możemy kupować wysokogatunkowe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kupuj inteligentnie

Idea smart shoppingu, czyli “sprytnych” lub “inteligentnych” zakupów przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Podstawowa zasada, jaka jej towarzyszy brzmi: “Wybieraj najwyższą jakość w najniższej cenie”. Inteligentne zakupy to przede wszystkim porównywanie cen, śledzenie promocji oraz korzystanie z kodów rabatowych i zniżek dla stałych klientów. W związku z tym, że coraz częściej robimy zakupy w sieci, możemy łatwo i szybko sprawdzić, w którym sklepie jest najtaniej. W internecie znajdziemy bez trudu porównywarki oraz strony zawierające aktualne gazetki promocyjne popularnych sieciówek.

Przymierz w sklepie, kup w sieci

W parze ze zjawiskiem smart shoppingu idzie tzw. showrooming. Z racji tego, że ceny w sieci bywają dużo bardziej atrakcyjne niż w sklepach stacjonarnych, klienci wybierają się do galerii handlowych jedynie po to, aby przymierzyć ubrania, obejrzeć kolor szminki lub sprawdzić jakość sprzętu sportowego. Następnie ten sam produkt zamawiają przez internet, po znacznie niższej cenie.

Smart shopping po Polsku

Czy Polacy potrafią robić zakupy inteligentnie? Jak pokazuje raport przygotowany przez GfK niemal połowa Polaków przyznaje, że porównuje ceny przed dokonaniem zakupu. Jednocześnie, w zależności od wieku, nieco inaczej definiujemy smart shopping. Dla osób młodych (pomiędzy 18 a 24 rokiem życia) jest to przede wszystkim kupowanie wysokogatunkowych produktów w atrakcyjnych cenach. Osoby, które ukończyły 45 lat uważają, że inteligentne zakupy to korzystanie z wyprzedaży. Najstarsza przebadana generacja (osoby po 65. roku życia)  stwierdziła, że kupowanie “z głową” to wybieranie produktów w najniższej cenie (bez względu na jakość). W trakcie innych badań zauważono również, że sprytne zakupy są przede wszystkim domeną kobiet oraz osób lepiej wykształconych, które poświęcają więcej czasu na sprawdzenie kliku ofert i wybranie najkorzystniejszej z nich.

Thoughtful woman holding shopping bags and looking up

Łap okazje

Inteligentne kupowanie to także umiejętność korzystania z najbardziej atrakcyjnych ofert. Jeśli brakuje nam pieniędzy, albo po porostu nie chcemy przegapić dobrej okazji, warto skorzystać z pożyczki online. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe oferują swoim klientom chwilówki za 0 zł, co oznacza że musimy oddać dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy bez dodatkowych opłat. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, wybrać kwotę i termin spłaty pożyczki, a następnie wypełnić wniosek. Po kilkunastu minutach pieniądze trafią na nasze konto. Jeśli oddamy pożyczkę na czas, unikniemy płacenia odsetek, a otrzymane pieniądze pozwolą nam w szybkim czasie zasilić domowy budżet. Dzięki temu już żadna promocja nas nie ominie.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy portalu Pozyczkomat.pl – pożyczka przez internet.

Dodaj komentarz