euro 2016 puchar
0

Występ na Euro 2016 – to się opłaca!

Zarobki piłkarzy od lat nie przestają być tematem elektryzującym nie tylko fanów futbolu. Bajońskie sumy za transfery zawodników, niebotyczne wygrane w turniejach i eliminacjach ligowych rozpalają wyobraźnię nas wszystkich. Czy przy milionowych kontraktach sumy, jakie Polska Reprezentacja zgarnęła na Euro 2016 wciąż wyglądają imponująco?

Reprezentacja Polski Euro 2016
weszlo.com

Ile za awans i za wygrane mecze?

Już sam awans Biało-Czerwonych do rozgrywek Mistrzostw Europy we Francji przysporzył im 8 mln euro premii. Do tego doliczyć trzeba po 1 mln euro za każdy wygrany mecz, a widząc ich niezłą passę, można się spodziewać niezłej sumy po zakończeniu występów. Kwotę tę zainkasuje PZPN, który potem rozdysponuje ją między własnymi strukturami organizacyjnymi, a członkami Polskiej Reprezentacji. Mówi się, że piłkarze otrzymają około połowy całej sumy.

piłkarze europejskich druzyn
www.telegraph.co.uk

Ile zarabiają piłkarze i trenerzy?

Wyobraźnię kibiców, a także postronnych obserwatorów rozpalają sumy wymieniane jako miesięczne wynagrodzenia dla najlepszych piłkarzy. Wraz z kolejnymi wygranymi polskiej reprezentacji, rośnie wartość rynkowa piłkarzy, którzy zaliczyli najlepsze występy. Do stałych zarobków dolicza się tak zwaną premię wizerunkową. Również zarobki trenerów narodowych reprezentacji należą do jednych z najwyższych na rynku. Zazwyczaj są one podawane do wiadomości publicznej i wystarczy wczytać się w wiadomości ze świata piłki nożnej, żeby dowiedzieć się o dochodach kilku milionów euro rocznie w przypadku trenerów najlepszych reprezentacji w Europie i dochodach nawet kilkunastu milionów rocznie, jakie inkasują najlepsi piłkarze na Naszym Kontynencie.

źródło obrazka wyróżniającego: lebuzz.eurosport.co.uk

Dodaj komentarz