0

Wyposażenie sklepów – zalety białych mebli

Kolory od dawna biorą czynny udział w decyzjach zakupowych klientów. Również wszelkie sklepy dbają o to, aby odpowiedni dobór barw był jak najbardziej korzystny dla oka kupującego. Ten fakt tyczy się również mebli. Kolor biały króluje nieprzerwanie na różnych stoiskach. Jakie są zalety takich mebli i kto się na nie decyduje? Sprawdzamy.

Kto decyduje się na białe meble sklepowe?

Niejeden producent wyposażenia sklepów dba o to, aby jego klienci byli zadowoleni z urządzenia swojej przestrzeni. Tyczy się to również umeblowania. Biała barwa nie skupia na sobie uwagi klientów. W zamian za to oczy kupujących skierowane są wprost na towar.

Meble w kolorze białym cieszą się dużą popularnością w branży odzieżowej, spożywczej, farmaceutycznej czy sklepach z wyposażeniem wnętrz. Podczas wyboru ubrań jasne regały są jedynie formą ekspozycji. Równie wiele firm wybiera także półki z podświetleniem LED czy lustrem w tle. Dzięki temu osoba kupująca dany produkt może dobrze mu się przyjrzeć, a lustrzane odbicie tylko sprawi, że klient chętniej przymierzy konkretną część garderoby.

W przypadku branży farmaceutycznej białe regały pełnią funkcję estetyczną, jak i również praktyczną. Barwa ta wzbudza zaufanie, a tego typu mebel jest stosunkowo tani.

Producenci w swoich ofertach mają również regały z popychaczami produktów, które najczęściej występują przy wyrobach tytoniowych, spożywczych czy kosmetycznych. Można również odnaleźć połki prasowe i piekarnicze, a także gondole.

Zalety białych mebli sklepowych

Kolor biały to oznaka czystości, zaufania oraz elegancji. Niewątpliwą zaletą jest również jego uniwersalność. Meble w tym kolorze są idealną bazą do optycznego poszerzenia przestrzeni. W przypadku sklepów odzieżowych tego typu wyroby są narażane na osadzanie się kurzu czy ewentualne przesuwanie. Dzięki swojej strukturze są bardziej odporne na widoczne obicia.

Biała barwa jest również pożądana ze względu na swój ponadczasowy i elegancki wygląd. Biel stworzy doskonałe tło, dzięki któremu wyeksponowany zostanie konkretny produkt. Zwłaszcza kolorowe ubrania czy obuwie znacznie lepiej będzie widoczne na białych półkach już z daleka.

Biel świetnie współgra z innymi, mocniejszymi kolorami, dlatego nie trzeba obawiać się o ewentualny surowy ton danego salonu. Z pomocą mogą przyjść dodatki, które przełamią jasną przestrzeń. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku wszelkiego rodzaju ozdoby, takie jak figurki czy wazony. Ciekawym połączeniem może być również zastosowanie elementów drewnianych. Dobrze będą wyglądać na przykład w sklepach z odzieżą streetwearową.

Dodaj komentarz