0

Raport „Best Countries” – Polska z niezłą notą

„Best Countries” to raport przygotowany przez US News&World Report i firmę Y&R Bav Consulting we współpracy z Uniwersytetem Wharton w Pensylwanii. Wśród najlepszych państw świata na całkiem niezłej pozycji znalazła się Polska. Za co doceniono kraj nad Wisłą?

 

Pod uwagę były brane następujące kategorie: atrakcyjność turystyczna, prawa obywatelskie, wpływy kulturowe, przedsiębiorczość, dziedzictwo historyczne, dynamizm gospodarczy, otwartość dla biznesu, siła polityczna i jakość życia. W czołówce rankingu znalazły się: Szwajcaria, Kanada i Wielka Brytania.

Polska uplasowała się na 31. pozycji, wyprzedzając państwa, takie jak Czechy, Arabia Saudyjska i Węgry. Okazuje się, że eksperci ocenili nasz kraj wysoko przede wszystkim w kategorii praw obywatelskich i dziedzictwa historycznego, a także wolności religijnej oraz… równości kobiet i mężczyzn. Według tego raportu Polska nie wyróżnia się dynamizmem gospodarczym, ani przedsiębiorczością, jesteśmy za to krajem dostępnym kulturowo.

Dla zawiedzionych tymi wynikami warto jednak przypomnieć inny raport US News&World, w którym ostatnio zajęliśmy 5. miejsce jako kraj do inwestowania.

Źródło: www.gosc.pl

Dodaj komentarz