0

Jak przygotować się do profesjonalnej sesji biznesowej?

Zdjęcia biznesowe to coraz częściej wykorzystywane narzędzie do wykreowania pożądanego wizerunku profesjonalisty. Portrety biznesowe, które do niedawna były domeną dużych korporacji, dziś coraz częściej są zamawiane przez osoby indywidualne. Tu często pojawia się jednak pytanie – jak właściwie przygotować się do takiej sesji? Oto kilka wskazówek.

Niezależnie od tego, czy bierzemy udział w sesji w miejscu pracy czy zamawiamy indywidualny portret biznesowy w studiu – do sesji fotograficznej trzeba się odpowiednio przygotować. Choć specjaliści oferujący usługi fotograficzne dla biznesu w niemal każdym przypadku potrafią stworzyć wizerunek zawodowca, model powinien zadbać przynajmniej o właściwy strój.

usługi fotograficzne

  • U panów wyprasowana i dopasowana koszula i marynarka to absolutna podstawa. Aparat jest bezlitosny dla zwisających fałd i zagnieceń, a „wyprasowanie” koszuli w Photoshopie daje sztuczny efekt. Dość ważną kwestią jest także dobór krawatu – powinien być w zdecydowanym kolorze, np. granatowy lub ciemnoczerwony.
  • W przypadku pań wybór garderoby może wydawać się nieco bardziej skomplikowany, jednak warto pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Przygotowując się do sesji biznesowej lepiej zrezygnować z ubrań o nietypowych fasonach, z ozdobnymi dodatkami na rzecz eleganckiej prostoty. To samo dotyczy biżuterii.

usługi fotograficzne

  • Makijaż na sesję zdjęciową to temat oczywisty dla kobiet, ale niekoniecznie dla mężczyzn, jednak dotyczy zarówno jednej, jak i drugiej płci. Profesjonaliści oferujący usługi fotograficzne nie pozostawiają wątpliwości – żeby zdjęcia biznesowe wypadły dobrze, konieczny jest odpowiedni makijaż wykonany specjalnymi kosmetykami. Najlepiej jeśli zajmie się nim wizażysta współpracujący z fotografem.

Więcej o tym, na czym polegają profesjonalne usługi fotograficzne dla biznesu tutaj: http://portret24.pl/profesjonalne-uslugi-fotograficzne-w-warszawie/

Dodaj komentarz