0

Jak prawidłowo siedzieć przed komputerem?

Banalny temat? Nic z tych rzeczy. Według badań Akademii Medycznej we Wrocławiu, 96 proc. pracowników spędzających wiele godzin przed monitorem cierpi z powodu problemów z oczami, a to dopiero początek dolegliwości wywoływanych przez pracę biurową.

Co prawda, spędzając wiele czasu przed komputerem nie narażamy się na upadek z wysokości lub wdychanie szkodliwych substancji, ale nasze plecy, nadgarstki, oczy, układ pokarmowy i krążenia, dzień po dniu są wystawione na wpływ bardzo niekorzystnych czynników, które prędzej czy później dadzą o sobie znać w nieprzyjemny sposób. Problem w tym, że choć prawie każdy słyszał o ergonomii pracy przed komputerem, mało kto stosuje jej zasady w praktyce. Powodem jest pewnie fakt, że dopóki nie narzekamy na poważne dolegliwości, po prostu zapominamy o zagrożeniu.

fot. forumuzytkowe.pl
fot. forumuzytkowe.pl

Jeśli po dniu spędzonym przed komputerem już teraz odczuwacie nawet niewielkie zmęczenie, ból i pieczenie oczu, bóle głowy lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa, warto działać. Tak naprawdę, dla poprawy samopoczucia i uniknięcia poważnych chorób, jak choćby zakrzepica, wystarczy prawidłowo siedzieć. Oto kilka ilustracji ze wskazówkami. Warto je wprowadzić w życie, bo różnicę w samopoczuciu i jakości pracy czuć prawie od razu.

fot. spidersweb.pl
fot. spidersweb.pl
spidersweb.pl
spidersweb.pl
fot. spidersweb.pl
fot. spidersweb.pl

 

 

Dodaj komentarz