0

Polska najlepsza na wakacje? Tak twierdzą zagraniczni turyści

W tym roku zostajecie na wakacje w kraju? Nie ma się czego wstydzić, według wielu zagranicznych mediów, urlop spędzicie w jednym z najlepszych miejsc na wypoczynek w Europie.

Jeszcze kilkanaście lat temu wymarzony urlop dla większości naszych rodaków, oznaczał wylegiwanie się na plaży w śródziemnomorskim kurorcie. W tym czasie trendy wśród turystów z Europy Zachodniej powoli się zmieniały i coraz częściej na wakacje wybierali naszą część kontynentu. Było to widoczne szczególnie w ostatnich latach, gdy poziom warunków dla turystki zaczął szybko się rozwijać. Dziś polskie zaplecze turystyczne nie odbiega znacząco od zachodniego, a ceny nad Wisłą wciąż są konkurencyjne. Ponadto trzeba dodać, że dla wielu mieszkańców zachodu nasz kraj wciąż uchodzi za „egzotyczny” i mało znany. To wszystko sprawiło, że obecnie można zaobserwować prawdziwy boom na wakacje w Polsce.

Ogromne zainteresowanie Polską wśród turystów zza granicy widać gołym okiem w głównych miastach i miejscowościach turystycznych, ale świadczą o nim także coraz liczniejsze, ważne nagrody i wyróżnienia, takie jak choćby European Best Destination 2018 dla Wrocławia czy umieszczenie Polski na liście najlepszych destynacji na świecie, przez wydawcę prestiżowych przewodników Lonely Planet.

Które miasta i miejscowości turyści zza granicy odwiedzają u nas najczęściej? Tutaj raczej trudno spodziewać się niespodzianek. Oprócz Wrocławia, zagraniczni goście odwiedzają przede wszystkim: Gdańsk, Warszawę i Kraków. Wiele osób dociera do Zakopanego i małych miasteczek turystycznych, takich jak Kazimierz Dolny. Włodarze tych miejsc już zacierają ręce, ponieważ wiele wskazuje na to, że tegoroczne wakacje przyniosą kolejne rekordy odwiedzin przez obcokrajowców.

Dodaj komentarz