0

Języki z przyszłością – których języków warto uczyć się już dziś?

W dzisiejszych czasach nauka języka angielskiego szkole, a nawet przedszkolu to norma. Kilkuletnie pociechy często posługują się także niemieckim, francuskim, a nawet hiszpańskim słownictwem, jednak wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości bardziej przydatne okażą się zupełnie inne języki obce.

friendship-422247_960_720

Nie tylko angielski
Znajomość języków obcych to dziś jeden z podstawowych czynników, ułatwiających zrobienie kariery – zarówno na zagranicznym, jak i rodzimym podwórku. Aby zapewnić lepszy start w przyszłość swojemu dziecku, rodzice nie wahają się zapisywać je na lekcje drugiego, a nawet trzeciego języka. Czy jednak na pewno wiedzą, które języki będą przepustką do dobrze płatnej pracy?

Chiński pilnie poszukiwanyhungary-991949_960_720
Według portalu poradnikprzedsiebiorcy.pl, językiem którego znajomość może być w niedługim czasie bardzo opłacalna jest chiński. Rynek Chin jest jednym z najlepiej rozwijającym się na świecie, a chińska gospodarka wkrótce może wyprzedzić amerykańską. Choć język chiński z powodu liczby ludności tego kraju jest najczęściej używanym językiem świata, wkrótce może być także najbardziej poszukiwanym przez pracodawców w dużych europejskich firmach. Dla polskich przedsiębiorstw, zwłaszcza z branży energetycznej i przemysłu ciężkiego, ważnymi partnerami stają się firmy z Węgier i Szwecji. Znajomość węgierskiego i szwedzkiego już dziś jest ważnym atutem w procesach rekrutacyjnych. Wbrew pozorom, nie warto rezygnować także z nauki języka rosyjskiego. Zdaniem ekspertów, mimo napiętych stosunków Rosji z większością zachodnich państw, współpraca z firmami tego kraju może mieć dla nas przyszłość.

Dodaj komentarz