0

Kto bierze pożyczki bez zaświadczeń? 5 mitów na temat pożyczkobiorców

Czy pożyczki bez zaświadczeń to domena ludzi ubogich, niewykształconych i mało zaradnych życiowo? Z powodu szkodliwych stereotypów niewiele osób przyznaje się do korzystania z tej formy wsparcia finansowego, tymczasem badania przeprowadzone w ubiegłym roku wśród pożyczkobiorców stanowczo im przeczą.

pożyczki bez zaświadczeń

Raport Ipsos został przeprowadzony na zlecenie firmy Vivus w 2015 r. na próbie 1000 osób wylosowanych spośród klientów firmy i osób zainteresowanych wzięciem pożyczki. Na jego podstawie możemy przekonać się kim naprawdę jest statystyczny pożyczkobiorca.

1. Pożyczkobiorca to przeważnie osoba młoda – aż 37 proc. osób biorących pożyczki bez zaświadczeń mieści się w przedziale wiekowym 20-30 lat. Kolejna grupa to osoby od 30. do 40. roku jest ich aż 26 proc.

2. Większość pożyczkobiorców to mieszkańcy małych miast do 100 tys. mieszkańców – jest ich 41 proc. Mieszkańcy wsi stanowią 27 proc., a reszta to osoby zamieszkujące duże miasta.

3. Wielu pożyczkobiorców posiada wyższe wykształcenie – 24 proc. z nich ukończyło studia licencjackie lub magisterskie. Wykształcenie poniżej średniego zadeklarowało 27 proc. badanych.

4. Zdecydowana większość osób biorących pożyczki bez zaświadczeń pracuje – jest ich aż 74 proc. z czego 63 proc jest zatrudniona na etacie. Wbrew obiegowym opiniom tylko 11 proc. pożyczkobiorców nie posiada pracy.

5. 1500-3000 zł netto – tyle zarabia prawie połowa klientów firm pożyczkowych, a 21 proc. z nich zarabia powyżej 3000 zł netto

pożyczki zaświdczeń

Jak widać, stereotypowe postrzeganie osób biorących szybkie pożyczki ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Więcej o wynikach raportu tutaj:http://www.polskatimes.pl/budzet-domowy/a/kto-bierze-pozyczki-obalamy-stereotypy,10482055/

Dodaj komentarz