0

Remont łazienki – na czym można zaoszczędzić?

W każdej łazience od czasu do czasu potrzeby jest remont. Nowa wanna, brodzik czy nawet bateria prysznicowa to dobra okazja poprawienia mankamentów, które powstają w miarę użytkowania łazienki. Niestety, mimo stosunkowo niedużych rozmiarów łazienki, koszty jej remontu są dość wysokie. Jak można je obniżyć?

bateria prysznicowa

Kiedy koszty są zbyt wysokie
Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w którym dość często zachodzi konieczność wykonywania mniejszych lub większych prac remontowych. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że jest intensywnie eksploatowana przez wszystkich domowników, a w dodatku jest narażona na działanie niekorzystnych czynników – wilgoci i wysokiej temperatury. Inną okazją do zrobienia remontu w łazience jest wymiana wymiana sanitariatów. Nowy brodzik może wymagać prac, takich jak choćby kłucie podłogi, a do nowoczesnej kabiny przyda się także nowa bateria prysznicowa. W sumie, według różnych szacunków, całkowity koszt remontu łazienki w bloku o niewielkich rozmiarach wynosi od 9000 do 10 000 zł. Taka suma nierzadko powoduje, że zwlekamy z wykonaniem potrzebnych prac, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nie jest to dobre posunięcie. Jeśli na remont łazienki chcemy wydać mniej, jest kilka sposobów na uniknięcie zbędnych kosztów.

bathtub-1078929_960_720

Taniej i lepiej

Po pierwsze, wybierajmy materiały ze średniej półki cenowej. Kupowanie najtańszych nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli w najbliższym czasie nie chcemy mieć na głowie kolejnego remontu. W marketach budowlanych znajdziemy duży wybór porządnych produktów, często w bardzo korzystnych promocjach. Z pomocy fachowców warto korzystać tylko do niezbędnych prac, np. położenia glazury czy montażu sanitariatów. Jeśli zależy nam jedynie na „odświeżeniu” wyglądu, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie dekorów ściennych i dekoracji. Obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć całą masę produktów, które tanim kosztem przemienią zmienia styl łazienki i pozwolą odłożyć gruntowny remont w czasie.

Dodaj komentarz