jaki język obcy wybrać
0

Jakiego języka najlepiej się teraz uczyć?

Planujesz rozpoczęcie kursu językowego, ale nie wiesz na jaki język się zdecydować? Zazwyczaj liczy się popularność, choć są i tacy, którzy wybierają naukę rzadkich języków, żeby mieć przewagę nad innymi. Jeśli chcesz wybrać za cel jedno z ginących narzeczy Amazonii albo interesują Cię lokalne dialekty Urdu, droga wolna, ale raczej trudno będzie Ci znaleźć profesjonalny kurs. Natomiast jeśli myślisz o realnych międzynarodowych kontaktach, to wybierz te najbardziej popularne z 7 tysięcy istniejących na świecie języków.

Dlaczego warto szlifować angielski?

nauka języków obcych
www.trueplookpanya.co

Niby wszyscy umiemy porozumiewać się w języku angielskim. Jednak konfrontacja z rzeczywistością przynosi często rozczarowania. Zdarza się, że podczas nieprzewidzianych rozmów na ulicy albo w pracy odkrywamy własne braki w słownictwie, kłopoty z wymową lub problemy z prawidłową budową zdań. Stałe podnoszenie swoich umiejętności językowych w przypadku angielskiego na pewno się przyda.

Co da mi nauka hiszpańskiego?

nauka języków obcych
http://www.ibiza-hotels.com/

Różne źródła różnie szacują popularność języka hiszpańskiego wymieniając go na drugiej lub trzeciej pozycji na świecie. Jednak wszystkie wskazują na jego ekspansywny charakter mając na myśli latynizację Ameryki Północnej. Oznacza to, że coraz więcej ludzi w USA mówi w tym języku, a być może stanie się on nawet pierwszym językiem tego kraju do 2050 roku (czytaj w Wikipedii). A skoro od dawna zapatrzeni jesteśmy w Amerykę i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić, to nauka hiszpańskiego jest jak najbardziej uzasadniona.

A może chiński dla początkujących?

nauka języków obcych
http://asiasociety.org/

Dźwięki przywodzące na myśl zawodzenie instrumentu, intonacja sylab na cztery różne sposoby totalnie zmieniająca znaczenie słów i alfabet przypominający krzaczki, to wyzwania dla podejmujących się nauki języka chińskiego. Być może łatwiej opanować będzie zasady chińskiej gramatyki bez konieczności koniugacji i deklinacji oraz rozróżnienia na rodzaje i liczby. Za to motywację do nauki pisma chińskiego da nam fakt, że poszczególne znaki zrozumiałe są w różnych częściach Chin, choć są różnie wymawiane w różnych dialektach (zjawisko dysglosji). Tak, czy inaczej warto poznać język, którym mówi większość populacji Ziemi (prawie 13 %, Wikipedia) i to populacji bardzo aktywnej, bo zajętej produkcją większości dóbr tego Świata.

Arabski nie zaszkodzi!

nauka języków obcych
http://dept.clcillinois.edu/

Chyba najmniej wiemy o języku arabskim mieszczącym się w pierwszej czwórce najbardziej popularnych języków na świecie. Zazwyczaj kojarzy nam się z charakterystycznym wężykowatym alfabetem zapisywanym od strony prawej do lewej. Wyjątkiem mogą być tutaj turyści odwiedzający słoneczne plaże Egiptu i jego hotele all inclusive, którzy oprócz wakacyjnych pamiątek przywożą ze sobą znajomość podstawowych zwrotów po arabsku, takich jak „as-salamu alaykum” czyli „Pokój Wam” powszechnie używanym jako pozdrowienie dla gości.

Więcej o nauce języków obcych dowiecie się tutaj: http://empikschool.com/

źródło obrazka wyróżniającego: corelanguages.com

Dodaj komentarz