skowronek czy sowa
0

Taryfa dla sowy i dla skowronka

Jesteś sową, czy skowronkiem? Zadając to pytanie nie mam na myśli żadnego ptasiego horoskopu ani planów na bal przebierańców, a jedynie chcę się dowiedzieć, jaki tryb życia prowadzisz. Ludzi, którzy uwielbiają przesiadywać do późnej nocy nad książką lub filmem nazywa się sowami, natomiast tych, którzy zrywają się o świcie, bo najwyraźniej nie mogą dłużej spać, nazywa się skowronkami. Od tego, do której grupy się zaliczysz może sporo zależeć, także w sferze twoich wydatków. Sprawdźmy to na przykładzie dziennej i nocnej taryfy za energię elektryczną.

Dzienne zużycie energii u skowronka

porządki w domu
http://pinhouse.pl/

Jeśli w domu spędzasz większość dnia i w tym czasie korzystasz z urządzeń elektrycznych, takich jak pralka, zmywarka, odkurzacz czy telewizor, to najprawdopodobniej korzystasz z taryfy G11 gwarantującej stałą opłatę za prąd przez całą dobę. Oczywiście możesz cieszyć się swobodą, bo niezależnie o której porze dnia włączysz piekarnik czy radio, zapłacisz tyle samo. Jednak zastanów się czy nie warto byłoby skorzystać z taryfy G12, zwanej taryfą nocną, która oprócz tańszego prądu po godzinie 22 oferuje jeszcze 2 godziny w ciągu dnia w tej samej cenie. Zamiast przepłacać, zaplanuj większość prac z użyciem energii elektrycznej od godziny 13:00 do 5:00. Zapłacisz o wiele mniej za zużycie prądu w tym właśnie czasie.

Nocny przesył energii dla sowy

sowa
http://sleepsolutions.foamhome.in/

Jeśli natomiast większość dnia spędzasz poza domem, a przy tym nagminnie zdarza Ci się zarywać nocki nad zaległą pracą, projektem lub z innej przyczyny, to taryfa nocna jest idealna dla Ciebie. W godzinach od 22:00 do 6:00 rano oraz w ciągu wyżej wspomnianych dwóch godzin w środku dnia przesył energii do Twojego domu odbywać się będzie po znacznie niższych stawkach. Przejście na taryfę nocną za energie elektryczną to najlepsze rozwiązanie dla domów ogrzewanych piecami akumulacyjnymi i wykorzystujących bojlery do podgrzania wody użytkowej.

Więcej szczegółów na temat nocnej taryfy znajdziesz tutaj: http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta/najprostsza-dzien-i-noc-g12

źródło obrazka wyróżniającego: kobieta.wp.pl

Dodaj komentarz