0

Dress code na upały – co można nosić do biura latem?

Choć mogłoby się wydawać, że w modzie wszelkie tematy tabu zostały już przełamane, w pracy zasady, dotyczące stylu ubierania wciąż obowiązują.

Dress code służy budowaniu prestiżu zawodu, szczególnie w kręgach biznesowych i prawniczych. Naczelną zasadą jest prostota, elegancja i umiar i to niezależnie od pory roku. W niektórych firmach i instytucjach letni dress code jest określony za pomocą własnego regulaminu, co z jednej strony ułatwia dobór stroju, z drugiej ogranicza pole manewry, gdy upały sięgają zenitu.

Zgodnie z klasycznymi zasadami dress code, nawet w trakcie największych upałów panie nie powinny zakładać bluzek bez ramion, dekoltów i butów odsłaniających palce. Na nogach powinny znaleźć się cienkie rajstopy lub pończochy.

Jeśli w danym miejscu pracy panują mniej restrykcyjne zasady można pozwolić sobie na zamianę czerni, szarości i grafitu na kolory pastelowe i beże, w biurze nie ma jednak miejsca na popularne w lecie motywy kwiatowe i printy. Na więcej luzu mogą sobie pozwolić pracownicy z bardziej „artystycznych” grup zawodowych, czyli reklamy i mediów.

Dobrą wskazówką w komponowania biurowego stroju na lato jest dobieranie ubrań z naturalnych i lekkich materiałów, np. lnu i wełny. Stopy o wiele mniej będą się męczyć w butach z naturalnej skóry.

W skrajnie wysokich temperaturach dobrym wyjściem dla pań może być zastosowanie rajstop w sprayu. Ukrywają niedoskonałości skóry i dają efekt lżejszego lub mocniejszego brązu.

Tags:

Dodaj komentarz