0

4 nieoczywiste sposoby na oszczędzanie czasu

Nikt z nas nie chce marnować czasu. Niezależnie od tego czy prowadzi się biznes, jest się matką trojaczków czy studentem dzień przed egzaminem – strata czasu rodzi frustracje i nie pozwala wywiązać się ze swoich zobowiązań.

11116641654_364cd0ab8b_b

Szukając sposobów na zaoszczędzenie czasu zwykle staramy się jakoś usprawnić, przyspieszyć, zreorganizować nasze działania. Często towarzyszą temu różne postanowienia – sami wiemy najlepiej jak długo jesteśmy w stanie w nich wytrwać. Choć odpowiednia organizacja i tempo pracy są bardzo ważne dla poprawiania swojej efektywności, na problem braku czasu warto spojrzeć inaczej. Oto kilka mniej oczywistych, prostych i całkiem przyjemnych sposobów na oszczędzanie czasu, które warto wdrożyć na co dzień.

Nie myśl
Brzmi to paradoksalnie i nie chodzi oczywiście o bezmyślne podchodzenie do zadania, jednak zbyt często czas, w którym powinniśmy działać przeznaczamy na analizy i kalkulacje.

Odpocznij
Kolejny paradoks? Jeśli chcemy być skuteczni w najtrudniejszych momentach musimy być wypoczęci. Niby proste, ale ile razy zdarzało wam się tracić czas z powodu wyczerpania albo niewystarczającej ilości snu?

footprint-1014933_960_720

Zwolnij
Pośpiech zwiększa ryzyko błędu. Jeśli nie chcemy ryzykować kolejnej starty czasu, lepiej potraktować na serio zasadę „śpiesz się powoli”.

Znajdź własny rytm
Każdy z nas ma w ciągu doby okresy efektywności i zastoju, warto być świadomym kiedy następują. Najważniejsze zadania starajmy się wykonywać wtedy, kiedy mamy swój „czas jakości”. Nie korzystajmy wtedy z internetu, odseparujmy się od telefonu, komunikatorów.

Dodaj komentarz