0

3 miejsca na luksusowe wakacje

W Polsce i na świecie można znaleźć tysiące miejsc na tanie, rodzinne, aktywne lub ekologiczne wakacje, ale co warto polecić osobom, którym marzy się urlop spędzony „na bogato”? Oto kilka propozycji na ekskluzywne wakacje, które wbrew pozorom nie muszą oznaczać ruiny domowego budżetu.

Monako to miejsce, w którym miłośnicy luksusu będą czuć się jak ryby w wodzie. PKB przypadające na jednego mieszkańca jest tam najwyższe na świecie, a turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki tego niewielkiego państwa-miasta. Najbardziej znana dzielnica Monako – Monte Carlo wraz ze słynnymi kasynami, zabytkowymi budynkami, operą i dziesiątkami innych atrakcji niejednokrotnie była tłem znanych hollywoodzkich produkcji.

Islandia nie oferuje słonecznych plaż, palm, ekskluzywnych butików i restauracji, a jednak przyciąga wielu fanów luksusu. To pozornie surowe i niedostępne miejsce jest chętnie wybierane przez gwiazdy, takie jak Claudia Schiffer czy Quentin Tarantino, a wszystko za sprawą geotermalnych basenów z leczniczą wodą, ulokowanych na świeżym powietrzu. Można w nich zażywać kąpieli oraz korzystać z zabiegów SPA, wykonywanych za pomocą naturalnych kosmetyków z pozyskiwanych na miejscu surowców.

Costa Brava to część Hiszpanii zlokalizowana blisko granicy z Francją. Znajduje się tam duża ilość luksusowych hoteli, ośrodków SPA i kortów tenisowych. Wypoczywający tam wielbiciele ekskluzywnych rozrywek nie będą mogli narzekać na nudę.

Tags:

Dodaj komentarz