0

Alternatywa lokaty bankowej – jaki produkt inwestycyjny wybrać?

Jeszcze do niedawna tradycyjna lokata bankowa stanowiła jedyny słuszny produkt inwestycyjny dla początkujących. Na szczęście dzisiaj rynek finansowy stwarza o wiele więcej możliwości. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę, poszukując alternatywy lokaty bankowej?

Głównym celem inwestorów jest atrakcyjny zarobek – dotyczy to również osób z niewielkim doświadczeniem i niewielkim kapitałem. Niestety popularne lokaty nie należą do produktów o korzystnym oprocentowaniu. Może więc warto poszukać alternatywy lokaty bankowej?

Lokata strukturyzowana

Produktem nieco podobnym do tradycyjnej lokaty, jednak i wyraźnie od niej się różniącym, jest lokata strukturyzowana. Tego rodzaju produkt działa następująco: środki przelane na lokatę strukturyzowaną zostają podzielone na kilka funduszy. Następnie specjaliści lokują je w poszczególnych produktach, które zwykle mają różny stopień ryzyka. Trzeba jednak podkreślić, że z założenia większość produktów stosowanych w ramach lokat strukturyzowanych to bezpieczne metody pomnażania kapitału, czego dobrym przykładem są często wykorzystywane obligacje skarbowe. Jedynie niewielka część kapitału trafia do instrumentów o większym ryzyku inwestycyjnym. Opisany podział środków na lokacie pozwala zachować bezpieczeństwo w ogólnym kontekście tego typu inwestycji. Jeśli jeden produkt się nie powiedzie, pozostaje zarobek z innych, pewniejszych instrumentów.

Alternatywa lokaty bankowej – zakup obligacji korporacyjnych z zabezpieczeniem

Dla inwestorów, którzy poszukują zyskownych produktów, wartą uwagi alternatywą lokaty bankowej będą obligacje korporacyjne. Jeśli jednak oprócz atrakcyjnego zarobku dla inwestora ważne jest również bezpieczeństwo inwestycji, najlepszym rozwiązaniem okażą się obligacje z zabezpieczeniem, dającym gwarancję wykupu. Poszukując tego rodzaju produktu, warto przyjrzeć się propozycji grupy inwestycyjnej Blue Investment Group. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

A może wspólne inwestowanie w ramach funduszu?

Oprócz lokaty strukturyzowanej i obligacji korporacyjnych, prostym produktem finansowym wartym uwagi są fundusze inwestycyjne. Dzięki dużej dozie bezpieczeństwa mogą one stanowić alternatywę lokaty bankowej, której poszukuje wielu początkujących inwestorów. Wspomniany wysoki poziom bezpieczeństwa fundusze zawdzięczają wiedzy i umiejętnościom specjalistów, którzy działają w ich strukturach. To sprawia, że uczestnicy funduszu mogą zarabiać, zostawiając nadzór nad inwestycjami profesjonalistom.

Rynek inwestycji stwarza wiele możliwości do pomnażania oszczędności. Część z nich sprawdzi się jako bezpieczna alternatywna lokaty bankowej. Jeśli tylko stan konta na to pozwala, warto wykorzystać okazje na pewny zarobek.

Dodaj komentarz