0

Wybieramy miejsce na event

Terminy gonią, prelegenci zaproszeni, fan page stworzony, branding już dawno wymyślony.

Brakuje tylko jednego…miejsca na event. Pośród wielu miejsc ciężko zdecydować się na jedno miejsce, gdzie zorganizujesz konferencje.

Poniższe wskazówki pozwolą ci prawidłowo dobrać hotele konferencji pod każdy event. Aby to zrobić musisz zastanowić się nad pewnymi kwestiami. Oto i one:

Po pierwsze: Czas trwania konferencji

Jeśli konferencja trwa jedynie 1 dzień to wystarczy wynająć sale konferencyjne na konkretny termin. Jeśli natomiast konferencja trwa np. dwa dni warto wybrać obiekty konferencyjne z noclegiem. Najlepiej zdecydować się na hotele konferencyjne o wyższym standardzie. Wówczas masz wszystko w jednym miejscu: sale konferencyjne, pokoje noclegowe oraz restauracje.

Po drugie: Gastronomia

Zwykle konferencje trwają od kilku do kilkunastu godzin. W tym czasie warto zapewnić uczestnikom odpowiednie przerwy między kolejnymi sesjami. Przerwa podczas trwania konferencji nazywamy przerwą kawową. Podczas takiej przerwy oprócz kawy serwuje się herbaty, wody niegazowane i niegazowane w szklanych butelkach oraz soki owocowe w dzbankach. Do konsumpcji podaje się również: drobne ciastka, tarteletki oraz tartinki na słono oraz słodko, drobne kanapeczki, koreczki różnego rodzaju i owoce. Zwykle przerwy kawowe w wielu pensjonatach są organizowane w osobnych salach. Jeśli nie mamy możliwości do wynajęcia osobnej sali konferencyjnej. Miejsce na przerwę kawową przygotowuje się na korytarzu.

Firma cateringowa lub obsługa hotelowa przygotowuje pięknie nakryte stoły wraz z przekąskami i napojami. Na stołach ustawia się zastawę stołową przeznaczoną do konsumpcji przez gości. Zwykle ilość zastawy stołowej jest większa niż liczba uczestników. Na zużytą zastawie stołową przeznacza się osobne miejsce. Jest nim stół lub udekorowany wózek bankietowy wraz z odpowiednim oznaczeniem. Przyjęcia tego typu należą do przyjęć bufetowych. Uczestnicy sami decydują, czego chcą spróbować. Konsumpcja podczas przerwy kawowej odbywa się wyłącznie na stojąco. Goście przerwy mają do dyspozycji jedynie stoliki koktajlowe. Czas trwania przerwy waha się od 5 – 25 minut. W przydatku konferencji całodziennych ustala się przerwy obiadowe oraz lunchowe.

Dodaj komentarz