platforma do fakturowania
0

Zawrotna kariera platform internetowych

Obecnie zjawisko platformy jest szeroko wykorzystywane na wielu płaszczyznach naszego życia. Od polityki, gdzie służy do wyznaczania platform porozumienia, przez platformy cyfrowe bez których nie obyłaby się nowoczesna telewizyjna, po nasze życie zawodowe i platformy współpracy w nim obecne. Na co dzień spotykamy się również z platformami internetowymi, które są nam potrzebne zarówno do wykonywania naszych obowiązków jak i rozrywki.

Na wspólnej platformie

Praca w oparciu o platformy internetowe ma wiele zalet. Nawet najbardziej złożone systemy operacyjne i aplikacje mogą być przeniesione na serwery i służyć jednocześnie wielu użytkownikom. W tym sensie platformy zmieniają się w miejsca spotkań, gdzie każdy może skontaktować się z każdym i wymienić potrzebne informacje. Na przykład korzystając z platformy Flow4you możemy wygenerować faktury, a następnie wysłąć je za jej pomocą klientowi, a  także dać do nich dostęp księgowej lub pracownikom biura rachunkowego.

Dane na platformie

To, jakie dane znajdą się na naszej platformie zależy od celów do jakich została przeznaczona. Chcąc wykorzystywać ją do wystawiania faktur, tak jak w przypadku Flow4You, na pewno umieścimy na niej bazę naszych klientów, a także produktów wraz z cenami. Dzięki temu, że jest ona kompatybilna z większością używanych u nas programów księgowych i rachunkowych dane takie łatwo z nich zaimportujemy. Są to niezwykle cenne informacje, których poufność jest niekwestionowana. Dlatego ważne jest sprawdzenie stopnia bezpieczeństwa danych na platformie i czy na pewno odpowiada on obowiązującym u nas przepisom.

Źródło obrazka: consilyum.com

Dodaj komentarz