0

Kiedy wymienić kosiarkę na traktor do trawy?

Choć kalendarzowa zima zaczęła się dopiero w tym miesiącu, już niedługo przyjdzie czas na przygotowanie sprzętu ogrodowego na nowy sezon. Niektóre urządzenia, takie jak traktor do trawy, mogą okazać się bardzo użyteczne, nawet wtedy, gdy trawa zalega jeszcze pod grubą warstwą śniegu.

Kosić, ale czym?traktor do trawy
Posiadając przydomowy ogród z trawnikiem, konieczne jest regularne koszenie trawy kosiarką od wczesnej wiosny do jesieni. W przypadku większych trawników prędzej czy później pojawia się jednak pytanie, czy lepszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem nie byłby zakup traktora do trawy. Traktor do trawy to urządzenie, które ma wiele zalet, jest nie tylko wygodniejsze, ale w dłuższej perspektywie może przynieść pewne oszczędności. To, czy tak będzie zależy jednak od jednego głównego czynnika, jakim jest powierzchnia trawnika.

Kiedy traktor do trawy opłaca się bardziej…traktor do trawy
Przyjmuje się, że użycie traktorka ogrodniczego jest najbardziej opłacalne w przypadku trawnika o powierzchni powyżej 1000 metrów kwadratowych, nie jest to jednak obowiązująca reguła. Mówiąc najprościej, jeśli trawnik jest na tyle duży, że koszenie kosiarką spalinową byłoby zbyt pracochłonne, warto pomyśleć o przerzuceniu się na traktorek samojezdny. Oferta tego typu urządzeń jest dziś naprawdę duża, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest znaleźć sprzęt, który oprócz czasu i energii pozwoli w dłużej perspektywie zaoszczędzić na rachunkach. Co ciekawe, traktor do trawy w przeciwieństwie do kosiarki może być stosowany przez cały rok. Dzięki prostym do zamontowania dodatkom z traktorka ogrodniczego można zrobić odśnieżarkę, urządzenie do zamiatania i wielu innych czynności, które wykonujemy na posesji, działce rekreacyjnej i w ogrodzie warzywnym.

Dodaj komentarz