0

Jak wykonywać przelewy na numer telefonu odbiorcy?

Wielu z nas myśli, że do przesłania pieniędzy do innej osoby potrzebujemy jej numery konta. Tak było przez długi czas, ale obecnie sytuacja ma się już inaczej, ponieważ przelewy możemy wykonywać też na numer telefonu odbiorcy. Jak to działa?

Standardowy przelew przez internet nie jest trudny w realizacji, niemniej jednak musimy wpisać lub przekopiować do okienka 26-cyfrowy numer konta, dane odbiorcy oraz kwotę i tytuł przelewu. Gdy na swoim koncie bankowym posiadamy już predefiniowane przelewy, na przykład do rodziny czy znajomych, cała operacja może trwać jeszcze krócej. Niemniej jednak wtedy, gdy zależy ci na jeszcze szybszych przelewach, warto sprawdzić płatności na numer telefonu.

Na czym polega przelew na numer telefonu?

Przelewy tego rodzaju wykonywane są pomiędzy dwoma telefonami komórkowymi, a dokładnie dwoma numerami telefonów. Pieniądze pobierane są z konta bankowego płatnika i przelewane są na konto bankowe odbiorcy. Dzięki temu, że każdy z nich ma odpowiednią aplikację lub korzysta ze specjalnej usługi, nie ma potrzeby podawania standardowego numeru konta.

Gdzie możemy płacić na numer telefonu?

Taka usługa oferowana jest przede wszystkim przez banki, które udostępniają taką usługę. Możemy wykonywać je głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, które udostępniane są przez banki. Warto wobec tego sprawdzić, czy zarówno my, jak i odbiorca posiadamy odpowiednie przygotowanie do wykonania takiego przelewu na numer telefonu.

Przelew na numer telefonu, gdy bank nie udostępnia takiej usługi

Gdy jednak nie jest to możliwe, nie trzeba jednak wcale rezygnować z takiej wygodnej metody płatności. BM.pl udostępnia tego rodzaju usługę również dla osób, które nie mają konta w banku obsługującym przelewy na numer konta. W tym przypadku na początku logujemy się na stronie, podajemy numer telefonu odbiorcy, wybieramy bank, z którego chcemy zlecić przelew, a potem podajemy kwotę. Odbiorca przelewu także loguje się na stronie BM.pl, aby odebrać pieniądze, a potem może przelać je z konta na stronie na swoje konto bankowe.

Dodaj komentarz