0

Kiedy warto zmienić pracę – 4 sygnały

Dzisiejszy rynek pracy wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu – bycie zatrudnionym przez wiele lat u jednego pracodawcy na tym samym stanowisku to coraz większa rzadkość, zwłaszcza u osób młodych. Wbrew pozorom nie jest to nic złego. Według specjalistów zmiana pracy po kilka latach to już nie tylko zjawisko normalne, ale wręcz korzystne. Jak poznać, że najwyższy czas na zmianę posady?

Brak rozwoju

W niemal każdym zawodzie prędzej czy później przychodzi moment, w którym odnosi się wrażanie stagnacji. Choć dla wielu osób poczucie zawodowej stabilizacji to rzecz bezcenna, trwając latami na tym samym stanowisku możemy zmarnować swój talent i potencjał. Jeśli macie takie poczucie, zmiana pracy może być właściwym rozwiązaniem.

Rutyna

Nuda, przewidywalność, brak wyzwań – to kolejny powód dla którego pracownik zaczyna marzyć o nowej posadzie. Kiedy po kilku latach pracy stajemy się specjalistami w swojej dziedzinie, obok poczucia spełnienia może pojawić się brak satysfakcji, zwłaszcza u osób ambitnych. Rutyna obniża wydajność i motywację, odbiera chęci do pracy. Kiedy trwa od dłuższego czasu, warto pomyśleć o zmianach.

Stres

Zła atmosfera w pracy wykończyła już niejednego. Spędzając każdego dnia trzecią część doby wśród osób, które budzą w nas niekoniecznie przyjemne uczucia, możemy stracić chęć do pracy nawet na najlepszym stanowisku. Choć są różne sposoby na poprawienie atmosfery wśród pracowników, niekiedy jedynym skutecznym rozwiązaniem jest znalezienie nowej pracy.

Zarobki

Zbyt niska pensja często bywa najważniejszym powodem zmiany pracy, zwłaszcza, gdy koledzy po fachu zarabiają więcej. Choć wiele zależy tu od priorytetów oraz sytuacji życiowej, możliwość otrzymywania wyższego wynagrodzenia to dobry powód do rezygnacji z dotychczasowego stanowiska.

Dodaj komentarz