Internet, oferując nowoczesne narzędzia, sprawił, że proces szukania taniego i dobrego ubezpieczenia na życia został skrócony do minimum. Dziś praktycznie nie wychodząc z domu można porównać oferty ubezpieczycieli i dokonać zakupu polisy.
Tempo życia powoduje, że mamy coraz mniej czasu, dlatego internet stał się praktycznym sposobem nie tylko na załatwienie wielu spraw formalnych (e-urząd), robienie zakupów (sklepy internetowe), ale również zlecanie usług.
Dawniej wybór polisy na życie, mieszkanie czy samochód wymagał od nas wiele czasu i zachodu. Klient musiał odwiedzić kilka biur, odbyć kilka rozmów, a i tak nie miał gwarancji, że polisa, którą nabył, rzeczywiście jest najlepsza.
Poszukiwania polisy skrócone do minimum
Dziś wystarczy zasiąść przed ekranem komputera, aby znaleźć ubezpieczenie na życie dostępne na www.ubezpieczeniazyciowe.pl. Wspomniany portal specjalizuje się w polisach na życie i współpracuje z 30 wiodącymi ubezpieczycielami. W jednym miejscu mamy więc do wyboru kilkadziesiąt polis – gdybyśmy mieli je zebrać samodzielnie, zajęłoby nam to mnóstwo czasu i pieniędzy, które poświęcilibyśmy na telefon czy dojazd do biura.
Portal oferuje również poradniki przydatne w sprecyzowaniu naszych oczekiwań. Jeśli interesuje nas najtańsze ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, w dziale porad znajdziemy wiele przydatnych informacji, jak wybrać ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny, jak taka polisa jest skonstruowana, co brać pod uwagę poza ceną, czy zawsze warto wykupić polisę na życie pod kredyt hipoteczny oferowaną przez bank, od czego zależy wysokość składki itp.
Oferta ubezpieczeniowa według preferencji
Po lekturze części poradnikowej wiemy już więcej, na co zwracać uwagę przy wyborze polisy, i możemy rozpocząć proces wyszukiwania. Służy do tego przydatna porównywarka ubezpieczeń połączona z kalkulatorem ofert.
W wyszukiwarce wpisujemy swoje preferencje i dane o sobie, czyli jaki typ polisy nas interesuje (indywidualna lub grupowa), jaką sumę ubezpieczenia bierzemy pod uwagę (w przypadku kredytobiorców zazwyczaj pokrywa się ona z kwotą kredytu hipotecznego), ile mamy lat i jaki zawód wykonujemy, jakie są miesięczne wydatki na 1 osobę w naszej rodzinie, ile mamy dzieci itp. Dane te pomagają zawęzić wyniki wyszukiwania i wybrać dla nas tylko te oferty, które najbardziej odpowiadają naszej sytuacji życiowej i oczekiwaniom.
W następnym kroku podajemy nasze dane osobowe – imię, nazwisko, adres, adres mailowy i telefon. To właściwie jedyna cena, jaka musimy zapłacić za skorzystanie z usług wyszukiwarki. Aby otrzymać oferty, musimy zgodzić się na wykorzystanie tych dany w procesie wykonania usługi. W ciągu kilku-kilkunastu godzin na maila otrzymamy na nasza skrzynkę mailową maksymalnie pięć najatrakcyjniejszych cenowo polis na życie, które są dostosowane do naszych preferencji.
Indywidualny dobór polisy
Ostatnim etapem jest analiza nadesłanych ofert ubezpieczeń na życie. Przebiega ona dwuetapowo – najpierw dokonujemy jej sami, zapoznając się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i wysokością składki, a następnie omawiamy warunki danej umowy z agentem ubezpieczeniowym. Możemy spotkać się z nim w dowolnym miejscu i o dogodnej dla nas porze, wyjaśnić wszelkie niejasności i sprawdzić, ile wyniesie nasza składka w zależności od wybranych umów dodatkowych. W ten sposób dostosujemy uniwersalną umowę do naszych indywidualnych potrzeb.