0

Wybieramy myjkę ciśnieniową – na co zwracać uwagę?

Myjka ciśnieniowa na szeroko dostępnym rynku pojawiła się stosunkowo niedawno, jednak z całą pewnością jest to urządzenie, które warto mieć. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Myjki ciśnieniowe pozwalają na czyszczenie różnego rodzaju wodą pod wysokim ciśnieniem. Znajdują szerokie zastosowanie zarówno w domu, jak i wokół niego. Z ich pomocą można oczyścić miejsca trudne do umycia w inny sposób, takie jak elewacje, kostka betonowa, bruk, ogrodzenie, a także samochody i rowery. Myjka może wytryskiwać wodę z wydajnością nawet do 900 l na godzinę, dzięki czemu mycie powierzchni jest o wiele dokładniejsze i łatwiejsze niż tradycyjnymi metodami.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Sposób ich działania jest prosty. Najpierw należy napełnić zbiornik myjki wodą, np. za pomocą węża ogrodowego. Następnie ustawia się podawanie środka czyszczącego, zakłada lancę natryskową i ustawia odpowiednie ciśnienie wody. Myjkę dodatkowo można wyposażyć w różnego rodzaju i wielkości przystawki, np. do powierzchni płaskich.

Budowa myjki ciśnieniowej

Modele przeznaczone do użytku domowego, a więc do stosowania od czasu do czasu, posiadają zasilanie sieciowe i wytwarzają ciśnienie rzędu 100 barów. Wąż w tego rodzaju urządzeniach ma długość do 12 m, w wewnątrz myjki znajdują się zbiorniki wody i na środki czyszczące o pojemności 1-2 litra.

Rodzaje i koszty

Najtańszą myjkę ciśnieniową można kupić już za niespełna 300 zł. Urządzenie w podstawowej wersji posiada filtr wody, jedną lub dwie dysze i niezbyt długo wąż. Taka myjka sprawdzi się przede wszystkim do mycia niezbyt mocno zabrudzonego auta, roweru, mebli ogrodowych. Bardziej uniwersalne są myjki o wydajności 300-600 l/min, które umożliwiają natrysk pod ciśnieniem do 140 barów. Ich zaletą jest wyposażenie w dłuższy wąż, zestaw różnych końcówek, kółka ułatwiające transport. Niektóre z nich mogą mieć opcję oszczędzania wody i energii. Najbardziej zaawansowane, a jednocześnie najdroższe są myjki do użytki profesjonalnego. Są one wyposażone w silniki spalinowe, jednak nie poleca się ich do używania w domu.

Dodaj komentarz