wspomaganie kierownicy Ford
0

Wskazówki Forda – warto je zapamiętać!

Firmy, które zdecydowały się zbudować swoją flotę w oparciu o modele marki Ford, oprócz pomocy w kwestiach technicznych zyskują także spore wsparcie odnoście eksploatacji i konserwacji aut. Na oficjalnej stronie koncernu użytkownicy pojazdów tej marki znajdą wiele praktycznych porad i wskazówek, które pomogą im w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania aut na co dzień. Warto się z nimi zapoznać, a co najważniejsze zapamiętać i wykorzystać w razie potrzeby.

Ważna profilaktyka pojazdu

wspomaganie kierownicy
http://eautonaprawa.nazwa.pl/

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, to powiedzenie ma również zastosowanie w stosunku do samochodów. Producent zwraca uwagę na opłacalność regularnych przeglądów technicznych, które kosztują znacznie mniej niż ceny ewentualnych napraw w razie awarii. Poza tym ważną kwestią jest stała kontrola płynów eksploatacyjnych. O ile pamiętamy o sprawdzaniu poziomu oleju silnikowego czy płynu chłodzącego, o tyle potrafimy zapomnieć o płynie do układu wspomagania kierownicy. Tymczasem powinien on być sprawdzany przynajmniej raz w miesiącu i uzupełniany tylko produktami zalecanymi w instrukcji obsługi pojazdu. Tylko wtedy układ wspomagania kierownicy będzie działał bez zarzutu.

Pomoc w razie awarii

Awaria samochodu jest zdarzeniem, które trudno przewidzieć. Nawet jeśli dbamy o nasze auto czasem nie da się uniknąć kłopotów z układem wspomagania kierownicy lub źle funkcjonującymi hamulcami. Pamiętajmy o konieczności zatrzymania się, ale róbmy to w bezpieczny sposób. Ford objaśnia jak należy się zachować się w przypadku awarii na autostradzie, a jak, kiedy przytrafi nam się ona na drodze innego typu.

Postępowanie w razie wypadku

wypadek lub awaria
http://furora.tv/

Kiedy zdarzy się nam wypadek, trudno nam zachować zimną krew. Tymczasem wpojenie sobie kilku podstawowych zasad postępowania w takiej sytuacji pozwoli opanować nerwy i zadziałać dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych. Nie zawsze pamiętamy o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego albo jak powinniśmy zachować się wobec osób poszkodowanych. Jeśli instrukcję Forda będziemy wozić ze sobą w aucie, zawsze możemy się nią pokierować, kiedy ogarnie nas panika po wypadku.

Więcej wskazówek i porad Forda znajduje się tutaj: http://www.ford.pl/Serwis/Porady_i_wskazowki

źródło obrazka wyróżniającego: www.golebiewski.com.pl

Dodaj komentarz