edukacja finansowa
0

Nasza wiedza o finansach

Nie każdy może pochwalić się wiedzą o finansach równą księgowemu. Nie o to zresztą chodzi. Gdyby nasze zainteresowania krążyły jedynie wokół ekonomii, mogłoby być, że tak powiem… monotematycznie. Każdy jednak przyzna, że żeby w naszej wolnorynkowej rzeczywistości funkcjonować w miarę normalnie potrzebna nam jest znajomość podstawowych zagadnień ekonomicznych, które pomogą nam uniknąć pomyłek przy braniu szybkich pożyczek przez internet lub innych chybionych inwestycji.

Znajomość podstawowych pojęć

Tymczasem, jak pokazuje raport Związku Firm Pożyczkowych, z naszą wiedzą o finansach nie jest najlepiej. Dla przykładu, w kraju, gdzie kredytobiorców i pożyczkobiorców jest na pęczki, tylko co piąty z nas słyszał o pojęciu RRSO. A przecież sprawdzenie wskaźnika Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej, bo to właśnie rozwinięcie skrótu RRSO, powinno być pierwszym krokiem przy braniu kredytu lub pożyczki. Nie każda szybka pożyczka przez internet jest tak samo opłacalna, a to daje się doskonale zweryfikować za pomocą tego wskaźnika chociażby.

Podniesienie ogólnego poziomu wiedzy

Okazuje się, że nieznajomość podstaw i reguł rządzących finansami jest przyczyną braku zaufania do usług firm pozabankowych. Jedną z tego typu usług jest na przykład szybka pożyczka przez internet, która przy dobrze przygotowanej ofercie (zobacz) jest jak najbardziej bezpieczna dla pożyczkobiorcy. Wystarczy sprawdzić kilka podstawowych warunków zawartych w umowie pożyczki. Podniesienie ogólnego poziomu wiedzy o finansach wydaje się zatem koniecznością. Jak sugerują niektórzy eksperci nie będzie ono miało miejsca bez wprowadzenia właściwej edukacji finansowej do szkół.

Źródło obrazka: polskiepiekielko.pl

Dodaj komentarz