0

Czy warto wymieniać walutę online?

Ostatnie dni przed wyjazdem na urlop to okres intensywnych przygotowań. Dla osób wybierających się za granicę jedną z ważniejszych spraw jest wymiana waluty, najlepiej jak najkorzystniej i najwygodniej.

Kantor internetowy

W dzisiejszych czasach większość spraw można załatwić przez Internet. Nie inaczej jest z wymianą waluty. Badania konsumenckie pokazują, że kantory internetowe są wybierane o wiele chętniej niż tradycyjne. Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba ruszać się z domu, aby wymienić walutę. Jednak chyba jeszcze ważniejsze są oszczędności. Korzystając z usług kantoru online, można mieć pewność niższych kosztów za transakcję niż ma to miejsce w banku lub w tradycyjnym kantorze. Na korzyść wymiany waluty online przemawia także stała prowizja, dzięki której nie trzeba obawiać się przykrych niespodzianek. Warto dodać, że kantory internetowe są tak samo bezpieczne jak tradycyjne. Nadzorują je te same instytucje finansowe, pracują w nich odpowiednio wykwalifikowani pracownicy, a jeśli kantor świadczy usługi płatnicze musi być zarejestrowany w Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowym zabezpieczeniem często stosowanym przez tego typu instytucje, są protokoły szyfrowania danych SSL, takie same jak stosowane w bankach.

Alior Bank – internetowa wymiana walut

Oczywiście, kantory internetowe mają swoje słabe strony. Wiele z nich posiada bardzo ograniczoną liczbę walut, choć są też kantory takie jak Alior Bank, w którym dostępne są egzotyczne waluty, jak choćby peso meksykańskie (MXN), lej rumuński (RON), rand południowoafrykański (ZAR), baht tajski (THB), nowy szekel izraelski (ILS) czy dolar hongkoński (HKD).

Na koniec warto wspomnieć, że wybór internetowego kantoru walutowego nie powinien być kwestią przypadku. Sprawdzenie czy dany kantor podlega kontroli właściwych instytucji finansowych i posiada odpowiednie zabezpieczenia przy płatnościach to pierwszy krok, który powinno się wykonać przed wymianą waluty w Internecie. Szukając informacji np. o kantorze Alior Bank forum lub strona z opiniami na temat kantorów online także będą dość wiarygodnym źródłem informacji. Warto też skonsultować się ze znajomymi, którzy wymieniali już pieniądze przez internet.

Dodaj komentarz