0

Jak sprawdzić i spłacić dług online? Firma Kruk S.A. wyciąga pomocną dłoń do dłużników

Problemy ze spłatą długu wciąż bywają u nas tematem tabu. Dłużnicy nierzadko mają obawy przed szukaniem wsparcia w swoich finansowych trudnościach. Choć taką postawę można łatwo zrozumieć, warto przekonać się, że istnieją instytucje i firmy, które skutecznie pomagają w wyjściu z długów. Dobrym przykładem jest firma Kruk, która oferuje wygodną i prostą obsługę zadłużenia online.

Według danych wynikających z raportu „Międzypokoleniowe rozmowy o długach”, przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie Grupy Kruk, aż dla 23 proc. Polaków spłata długu stanowi problem (źródło: https://e-kruk.pl/jak-sprawdzic-zadluzenie/). Oznacza to, że niemal co czwarty badany boryka się trudnościami finansowymi, które zmuszają go do szukania wsparcia u krewnych i bliskich oraz firm zajmujących się wierzytelnościami. W pierwszym przypadku dłużnik na ogół czuje się dość pewnie. Druga opcja niekiedy wprawia w popłoch.

Jak sprawdzić zadłużenie

Jeśli jesteśmy pewni, że mamy dług, ale nie mamy pewności, ile dokładnie on wynosi i z kim powinniśmy się skontaktować warto sprawdzić zadłużenie korzystając z dostępnych metod. Na rynku są liczne platformy, które udostępniają informacje o zadłużeniach (m.in. Biuro Informacji Gospodarczej, BIG). Wystarczy założyć konto i sprawdzić, czy nasze nazwisko nie pojawia się na liście dłużników. Podobną usługę oferuje także platforma e-kruk.pl, która jednocześnie umożliwia obsługę długu online.

Rejestr dłużników – lista osób prywatnych

Jak sprawdzić rejestr dłużników? Można to zrobić nie wychodząc z domu. W Polsce działa sześć głównych baz dłużników, w których można sprawdzić osoby prywatne oraz firmy. W ERIF BIG S.A. żeby sprawdzić siebie należy założyć bezpłatne konto w serwisie infoKonsument.pl, który jest dedykowaną platformą dla konsumentów, a następnie potwierdzić swoją tożsamość wybierając jedną z dostępnych opcji. Kolejnym krokiem jest pobranie raportu i zweryfikowanie informacji gospodarczych. We wszystkich rejestrach raz na pół roku raport na swój temat można pobrać bezpłatnie – to doskonała opcja dla wszystkich, którzy nie są pewni, czy w ogóle mają jakieś długi i dla tych, którzy w zadłużeniach mogli się już pogubić.

W przypadku niektórych dłużników, ważne może być także pytanie: jak sprawdzić zadłużenie u komornika? Zgodnie z kodeksem prawa cywilnego, ma on obowiązek ujawnić rzetelne informacje na temat stanu zadłużenia na wniosek dłużnika.

e-kruk.pl – zarządzaj swoim zadłużeniem

Choć korzystanie z usług firm windykacyjnych wielu osobom nie kojarzy się z niczym dobrym, tak naprawdę nie ma tego złego. Na przykładzie firmy Kruk widać, że są instytucje, którym zależy także na kliencie, a nie tylko na zysku. Właśnie dlatego do użytku została oddana wspomniana platforma e-kruk. To miejsce, gdzie możemy się korzystać z wielu udogodnień i ułatwień przy spłacie zadłużenia. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z serwisu, uzupełniamy prosty formularz rejestracyjny i z pomocą doświadczonych doradców, możemy racjonalnie rozłożyć dług na dogodne raty. Spłaty i sam dług mamy wtedy pod pełną kontrolą i możemy być pewni, że będzie on regularnie spłacany. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problemy z systematycznością, a chcą jak najszybciej pozbyć się uciążliwego zadłużenia.

Zadłużenie to nie koniec świata – skorzystaj z pomocy

Wcale nie jest tak trudno znaleźć się na liście dłużników. Trudna sytuacja życiowa i finansowa, utrata pracy, choroba, zapomniany mandat czy niezapłacony rachunek telefoniczny. Wystarczy zalegać z opłatą powyżej 200 zł przez minimum 30 dni i już możemy trafić do rejestru dłużników.

Jednak problemy ze spłatą długów nie są jeszcze powodem do paniki. Wystarczy zachować zimną krew i podjąć odpowiednie działania. Nowoczesny świat oferuje nowoczesne rozwiązania także w wychodzeniu z zadłużenia. Na pewno warto założyć konto na platformie e-kruk i dopasować spłaty do obecnej sytuacji życiowe. Jeśli mamy problemy z systematycznością, zarejestrujmy się także w BIG. Tu będziemy mogli sprawdzić, ile dokładnie wynosi nasze zadłużenie oraz dowiedzieć się, która instytucja (lub osoba) zgłosiła nas na listę dłużników.

Pamiętajmy też, że z zadłużenia można wyjść obronną ręką. W BIG umieszczane są tzw. informacje pozytywne i informacje negatywne o dłużniku. Te pierwsze informują instytucje, że jesteśmy solidnym kredytobiorcą, który regularnie spłaca swoje długi. Z kolei te drugie sygnalizują, że nie jesteśmy godni zaufania.

Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę i poszukać rozwiązania na szybkie i sensowne wyjście z długów. Dzięki pomocy fachowców, bez problemów uda nam się odzyskać finansową równowagę oraz spokój ducha.
Advertisement

Dodaj komentarz