0

Kiedy warto skorzystać z porad doradcy zawodowego?

Chcesz znaleźć pracę w nowej branży, a może jesteś na początku swojej kariery zawodowej i potrzebujesz kogoś, kto pomoże znaleźć odpowiedni kierunek poszukiwań? Jest wiele sytuacji, w których, niezależnie od wieku i stażu pracy, warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.

Kim jest doradca zawodowy?

Doradca zawodowy to osoba, która ma za zadanie pomóc swojemu klientowi w rozpoznaniu swoich mocnych stron przydatnych na ścieżce zawodowej i efektywnego poszukiwania pracy na wybranym stanowisku. Ponieważ ma on wiedzę na temat różnorodnych branż na rynku pracy, jego rolą jest także udzielanie porad w kwestii aplikowania na konkretne stanowiska i poszerzania wiedzy o danej branży. Z usług doradcy zawodowego warto zatem skorzystać szczególnie w dwóch momentach kariery zawodowej. Przede wszystkim na początku, kiedy brakuje nam wiedzy o branżach i działaniu rynku pracy. Spotkanie z doradcą przyda się także, kiedy planujemy przebranżowienie.

Doradca zawodowy a coach

Pomocą osobom szukającym nowej pracy, w pośredni sposób, zajmuje się też coach. Kto to taki? Nikt inny, jak osobisty trener. W przeciwieństwie do doradcy, coach nie udziela porad, ale pomaga rozwijać swoje kompetencje. Pomaga poznać nasze mocne strony oraz korygować niepożądane postawy w kontekście życia zawodowego. Można się do niego udać kiedy dopiero szuka się pracy, ale także kiedy chce się odkryć i wykorzystać potencjał na obecnym stanowisku.

Na co zwracać uwagę, szukając doradcy lub coacha

Koszt i zakres usług, doświadczenie to ważne czynniki, które należy brać pod uwagę, szukając tego rodzaju specjalisty. Bardzo ważne jest także to, aby budził on nasze zaufanie, które będzie podstawą do owocnej współpracy i osiągnięcia zawodowego sukcesu.

Dodaj komentarz