0

Ubezpieczenie na życie i dożycie – czym się różnią?

Znalezienie najlepiej dopasowanej oferty ubezpieczenia na życie może przypominać szukanie igły w stogu siana. Oferty ubezpieczycieli są bardzo różnorodne, dlatego warto zaoszczędzić trochę czasu i wcześniej zapoznać się ich podstawowymi rodzajami.

Ubezpieczenie na życie

Polisy na życie można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: ubezpieczenie na życie i na dożycie. Pierwsze z nich jest znacznie popularniejsze. Swoim zakresem obejmuje wypłatę świadczenia bliskim ubezpieczonego na wypadek jego śmierci, możliwe jest także dołączenie dodatkowych umów, np. na wypadek ciężkiej choroby. Jeśli w trakcie trwania polisy nie dojdzie do zdarzenia, które zakończy się śmiercią ubezpieczonego, pieniądze ze składek nie zostaną wypłacone.

Ubezpieczenie na dożycie
W tym przypadku wraz z polisą zyskuje się wygodną możliwość oszczędzania na emeryturę. Najważniejsza korzyść, jaką daje ubezpieczenie mieszane to kompleksowe zabezpieczenie. Wypłata pieniędzy jest gwarantowana i następuje w formie finansowanego wsparcia dla najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego albo jako dodatkowy zastrzyk gotówki na jesień życia, wypłacany jednorazowo lub w systemie rentowym. Dzięki zachowaniu formy polisy, ten sposób oszczędzania nie podlega podatkowi od zysków kapitałowych. Trzeba jednak pamiętać, że ten produkt finansowy wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Choć ubezpieczyciele nie zawsze o nim informują, nikt nie może całkowicie zagwarantować profitów z inwestycji.

Dodaj komentarz