0

Twój biznes w zasięgu LTE

Do niedawna internet mobilny nie był tak sprawny jak internet stacjonarny i jego funkcjonalność pozostawiała wiele do życzenia. Teraz wraz z wprowadzeniem na rynek technologii LTE łączność z siecią za pomocą przenośnych modemów staje się tak samo dobra jeśli nie lepsza. W maju 2014 roku już ponad 50 procent wszystkich użytkowników w Polsce miało dostęp do tej innowacyjnej drogi przesyłu danych. Możliwe, że i twoja firma może z niego korzystać.

A co, jeśli nie mam dostępu do LTE?
Liczba zalet technologii nazywanej Long Term Evolution układa się w długą listę, na czele której jest oczywiście błyskawiczny przesył nawet bardzo ciężkich plików z danymi oraz idealna jakość połączenia nawet przy poruszaniu się z prędkością 120 km/h. Dzięki tej technologii możliwe jest zatem bezproblemowe korzystanie z internetu w samochodzie czy pociągu. Jednak jak dotąd nie jest ona dostępna na terenie całego kraju i może się zdarzyć, że na danym terenie nie będziemy mogli z niej korzystać. Nie ma jednak obaw, że w takim wypadku internet mobilny przestanie działać; po prostu przejdzie na inną dostępną technologię, na przykład 3G.

A co, jeśli mój operator nie oferuje LTE?
W takim wypadku masz dwa wyjścia; albo będziesz czekać na modernizację sieci obecnego operatora, albo przeniesiesz usługę do takiego który to już zrobił (sprawdź tutaj). Aby zapewnić swoim odbiorcom internet mobilny najnowszej generacji niektórzy operatorzy dokonali kosztownych zmian polegających na wymianie nadajników. Z drugiej strony Ty także musisz być przygotowany do korzystania z LTE. Przede wszystkim trzeba posiadać telefon, który obsługuję tę technologię lub zaktualizować istniejące oprogramowanie do jej obsługi. W tym przypadku konieczna będzie także instalacja karty USIM.

Dodaj komentarz