sprzedaż mieszkań gdynia
0

Inwestycje w nieruchomości – czy to się wciąż opłaca?

Tak jak w przypadku innych inwestycji, tak i inwestycje w nieruchomości należy robić z głową. Zakup domu lub mieszkania równie dobrze może okazać się niezłym interesem, co zupełna klapą. Podejmując zatem decyzję o takim ulokowaniu pieniędzy powinniśmy dobrze rozważyć kilka podstawowych czynników.

Ceny nieruchomości nie stoją w miejscu

Od lat kupowanie nieruchomości pod wynajem uznaje się za jedną z najlepszych inwestycji. Jak pokazuje nawet pobieżna analiza, rentowność z wynajmu mieszkań lub domów jest o wiele wyższa niż większość lokat na rynku. Z drugiej strony jeśli ktoś kupuje mieszkanie na własny użytek także na tym zyskuje, bo ceny nieruchomości sukcesywnie rosną i to w tempie zazwyczaj wyższym niż inflacja. Aby inwestycję tego typu uznać za udaną trzeba być pewnym, że cena wyjściowa odpowiadała rynkowej lub była od niej niższa.

Liczy się sąsiedztwo

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności nieruchomości jest jego położenie. Bliskie sąsiedztwo fabryk lub ruchliwej miejskiej arterii nie wróży nic dobrego dla cen mieszkań w okolicy. Nawet jeśli w pobliżu planowanej inwestycji dziś stoją same nieużytki warto sprawdzić, co stoi w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i czy nie powstanie tam za kilka lat wysypisko śmieci lub inny uciążliwy sąsiad.

I strategiczne położenie

Trzeba przyznać, że inwestycje w nieruchomości położone w dużych ośrodkach akademickich to dobre posunięcie. Tu zawsze będzie można mieszkania wynająć studentom przybywającym spoza aglomeracji. Innymi lokalizacjami wartymi zainteresowania, są miejscowości nadmorskie i urokliwe górskie uzdrowiska. Na przykład mieszkanie w Gdyni zawsze pozostanie atrakcyjną bazą wypadową na letnie wakacje.  Jeśli przy okazji znajduje się w dogodnym położeniu względem obwodnicy i strategicznych punktów Trójmiasta, to doskonale może służyć także poza sezonem osobom planującym się tu osiedlić.

 

Więcej o strategicznie położonej nieruchomości na sprzedaż w Gdyni przeczytasz tutaj: http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/gdynia/brama-sopocka

Dodaj komentarz