ubezpieczenia zdrowotne
0

Szlachetne zdrowie

Chętnie cytujemy klasyka, imć Pana Jana Kochanowskiego z jego wiersza„ Na Zdowie” : „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”, ale czy w rzeczywistości stosujemy się do przesłania tego utworu? Czy umiemy odpowiednio zadbać o kondycję naszego organizmu i jesteśmy przygotowani na wypadek jej pogorszenia. Czy też, wprost przeciwnie, na co dzień niewiele robimy dla swojego zdrowia, a ewentualnymi chorobami się nie martwimy licząc na pomoc państwowej służby zdrowia?

Złe i dobre praktyki

dawna medycyna
http://leslieparke.com/

O tym, jak zgubna bywa ta druga praktyka przekonujemy się zwykle zbyt późno, a mianowicie w momencie nieudanej rejestracji do lekarza rodzinnego albo krążąc od przychodni do przychodni w poszukiwaniu wolnych terminów na wizytę u specjalisty. Dlatego warto pamiętać o przestrodze Kochanowskiego i zadbać o ochronę zdrowia zanim „się zepsuje”. Dostępność dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, gwarantujących prywatną opiekę medyczną jest spora. Wystarczy przejrzeć i porównać oferty, a następnie wybrać tę polisę, która daje nam najlepsze warunki.

Skuteczna ochrona zdrowia

dobry lekarz
http://planeria.pl/

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na zakres ochrony zdrowia i czy nie wyklucza on niektórych przypadków zachorowań. Następnie trzeba się zorientować w dostępności ośrodków zdrowia i przychodni, do których będziemy się kierować w przypadku problemów ze zdrowiem. W tym celu na oficjalnych stronach ubezpieczycieli zamieszczane są mapki z naniesionymi placówkami medycznymi (tak jak tu). Pamiętajmy, że ubezpieczenia zdrowotne zazwyczaj posiadają kilka wariantów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Nie wahajmy się zatem zwrócić do doradcy ubezpieczeniowego, który pomoże nam wybrać ten najbardziej odpowiedni dla nas.

źródło obrazka wyróżniającego: pewtopractice.files.wordpress.com

Dodaj komentarz