0

W jaki sposób wykonać przelew ekspresowy?

W tej chwili, poza tradycyjnymi przelewami można zdecydować się na przelewy ekspresowe. Jest to wyraźna odpowiedź banków na to, że Polacy coraz częściej korzystają z płatności online. Internauci cenią sobie mocno to, że środki z konta są od razu przekazane na konto odbiorcy w innym banku. To pomaga im zachować spokój o bezpieczeństwo konkretnej transakcji.

Korzystne rozwiązanie

Jeżeli korzysta się z serwisu jakim jest bluemedia.pl gdzie można zrobić zakupy, spłacać kredyty, doładowywać telefon, czy opłacać bieżące rachunki to ma się pewność, że  transakcje te będą opłacone bezzwłocznie. Blue Media wprowadziło bowiem we współpracy z bankami możliwość dokonania przelewu ekspresowego. Użytkownik, tuż po całej operacji otrzymuje potwierdzenie na konto mailowe. Kwoty przelewów ekspresowych są najczęściej odgórnie ustalane przez bank. Taki przelew jest od razu zaksięgowany na specjalnym koncie operacyjnym banku. Równolegle, bank przekazuje dane odbiorcy przelewu, numer rachunku oraz kwotę przelewu do operatora usługi, zazwyczaj jest to właśnie firma Blue Media. Przelew do odbiorcy wykonywany jest z rachunku operacyjnego banku odbiorcy bądź z rachunku operatora przelewu, bezpośrednio na konto odbiorcy. To oznacza, że wykonane są finalnie dwa błyskawiczne przelewy wewnątrzbankowe, zamiast jednego, tradycyjnego przelewu międzybankowego. Pozwala to ominąć bankowe sesje przychodzące oraz wychodzące.

Ekspresowe świadczenie płatnicze

Przelew ekspresowy to szybka usługą, jaka na dodatek jest nieskomplikowana. Użytkownik musi tylko zaznaczyć, jakiego rodzaju operację finansową mamy zamiar wykonać. Następnie wskazuje numer rachunku wraz z danymi odbiorcy. Dalsze działania są automatyczne, odbywają się pomiędzy instytucją bankową, a serwisem płatnościowym. Przelewy ekspresowe to idealne rozwiązanie dla biznesmenów oraz dla tych osób, którym zdarza się zapomnieć o regularnych płatnościach. Sprawdzają się również bardzo dobrze świetnie w przypadku transakcji handlowych oraz przy spłacaniu rat kredytu.

Dodaj komentarz