0

6 cech dobrego smartfona do biznesu

Nowoczesne smartfony to urządzania, które dla współczesnych przedsiębiorców stały się nieodłącznymi atrybutami i narzędziami pracy. Choć niekiedy swoimi gabarytami przypominają aparaty sprzed kilkunastu lat, zakres ich działania jest nieporównywalnie większy. Smartfony dedykowane przedsiębiorcom są niczym małe, przenośne biura, które umożliwiają kontrolę biznesu przez całą dobę. Na co zwracać uwagę, szukając urządzenia pomocnego w prowadzeniu firmy?

  1. Bateria – słaba bateria smartfona to bolączka wielu osób, wykorzystujących w pracy urządzania mobilne wyposażone w nowoczesne technologie, dlatego przy zakupie w pierwszej kolejności warto sprawdzić długość jej pracy.
  2. Ilość pamięci RAM – ma kluczowe znaczenie dla komfortu pracy, ilość pamięci operacyjnej w smartfonie do pracy nie powinna być niższa niż 2 gigabajty.
  3. System operacyjny – należy zwrócić uwagę na jego uniwersalność, dostęp do aplikacji przydatnych w prowadzeniu biznesu i bezpieczeństwo.
  4. Technologia łączności – w biznesie dostęp do szybkiego łącza jest niezbędny, dlatego warto brać pod uwagę smartfony obsługujące standard LTE.
  5. Duży ekran – powinien być czytelny, aby umożliwić komfortowe korzystanie z poczty, arkuszy kalkulacyjnych itd.
  6. Wygląd – wbrew pozorom nie jest błahy. Smartfon w ręku biznesmena to swego rodzaju wizytówka, dlatego dobrze jest, gdy aparat odznacza się stylowym i eleganckim designem.

Inne cechy smartfona, które mogą okazać się bardzo przydatne w prowadzeniu biznesu to m.in. możliwość korzystania z dwóch kart SIM (DualSIM), obsługa GPS.

Tags:

Dodaj komentarz