0

Bezpośrednia likwidacja szkody z OC sprawcy – jak BLS działa w praktyce?

Ubezpieczenia BLS są dla poszkodowanych szybkim i wygodnym sposobem na likwidację szkody i wypłatę odszkodowania, niezależnie od ubezpieczyciela sprawcy. W porównaniu z poprzednią procedurą jest o wiele wygodniejsza i bardziej komfortowa, co w stresującej sytuacji ma niemałe znaczenie. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem tej opcji ubezpieczenia, tutaj znajdziecie garść przydatnych informacji, które pomogą zrozumieć jak proces BLS funkcjonuje w praktyce.

Jakie szkody obejmuje system BLS
Bezpośrednia Likwidacja Szkód nie obejmuje każdej szkody. Można z miej skorzystać wtedy, gdy zdarzenie miało miejsce na terenie Rzeczypospolitej, nie ma rannych osób, a wartość szkody nie przekracza 30 tys. złotych, nawet jeśli pojazd nadaje się do kasacji.

BLS nie zmienia zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela
Oznacza to, że ubezpieczenie z BLS obejmuje takie same działania jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczeniu, np. pokrycie kosztów samochodu zastępczego, tak samo odbywa się również naprawa z wykorzystaniem części zamiennych.

BLS nie wpływa na wysokość składki, ani na wysokość odszkodowania
Warto pamiętać, że korzystanie z BLS nie wpływa na wysokość składki ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczyciel oferuje tę opcję, jest ona dostępna automatycznie. W razie stłuczki, z BLS nie zamienia się także wysokość odszkodowania, która zależy od rozmiaru szkody i zakresu odpowiedzialności.

Te i inne informacje o tym, jak działa bezpośrednia likwidacja szkody z OC sprawcy tutaj: http://www.zglaszamstluczke.pl/

Dodaj komentarz