0

Spa nad morzem nie musi kosztować. Zalety Bałtyku dla zdrowia i urody

Wakacje nad morzem czy w górach? Jeśli marzy wam się się tylko błogie leniuchowanie, ale także zrobienie czegoś dla zdrowia i urody, urlop nad morzem będzie dobrym wyborem.

Ciepły piasek, szum morza, małe rybackie miejscowości lub pełne atrakcji kurorty przyciągają turystów do nadmorskich miejscowości, zlokalizowanych nie tylko na południu kontynentu, ale także w Polsce. Warto także pamiętać, że pobyt nad morzem może działać dla zdrowia i urody podobnie jak lecznicza kuracja lub prawdziwe spa i to bez wykupywania kosztownych zabiegów. Dlaczego?

Morska woda sprawia, że człowiek zaczyna czuć się po prostu dobrze. Dzieje się tak nie bez powodu. Jest ona bardzo dobrze tolerowana przez skórę, a jej skład jest podobny do osocza ludzkiej krwi. Pod wpływem zawartych w niej składników, pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, czyli substancji kluczowych w profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

Morskie powietrze znane jest ze sowich prozdrowotnych właściwości. Po pierwsze zawiera jod, który ma korzystne działanie na ludzki metabolizm i przyspiesza przemianę materii. Druga zaleta powietrza nad morzem to bogactwo składników mineralnych. Jeśli w domu musicie często używać inhalatora z powodu alergii lub nawracających infekcji dróg oddechowych, wakacje nad morzem są dla was.

Kąpiele w słonej wodzie są wreszcie szczególnie polecane dla kobiet – woda o wysokim zasoleniu zapobiega infekcjom intymnym, a pierwiastki przyswajane nad morzem pomagają regulować cykl miesiączkowy.

Dodaj komentarz