0

Sesja studyjna – 3 kroki do przygotowania

Niezależnie od tego, czy jest to sesja ślubna, rodzinna czy zdjęcia do portfolio – każdy chce, aby jego zdjęcia wyglądały znakomicie. Choć umiejętności fotografa mają kolosalne znaczenie, przed wykonaniem zdjęć studyjnych odpowiednie przygotowanie twarzy, ciała i garderoby jest konieczne.

Przygotowanie do sesji nawet na kilka dni przed zdjęciami jest niezmiernie ważne z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantuje atrakcyjny wygląd, a tym samym piękne zdjęcia, ale także pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu i marnowania czasu na te zabiegi, np. odrobinę makijażu, które są absolutnie niezbędne zarówno u pań, jak i panów.

Jak powinno wyglądać ogólne przygotowanie do zdjęć w studiu?

1. Jeśli sesja studyjna odbywa się bez wizażysty i fryzjera, warto mieć ze sobą puder matujący, a także szczotkę do włosów/grzebień, lakier lub kosmetyki do ujarzmienia odstających kosmyków. W przypadku korzystania z usług wizażysty, wcześniej dobrze jest wykonać peeling i przyjść na sesję z czystą cerą. Wszelkie zabiegi kosmetyczne, które mogą powodować zaczerwienienia i podrażnienia skóry, trzeba wykonać na kilka dni przed zdjęciami.

2. Dokładnie wyprasowane ubrania przyniesione na wieszaku i założone tuż przed wykonaniem zdjęć to najlepsze rozwiązanie. Jakich ubrań lepiej unikać? Prześwitujących i błyszczących oraz białych bez wzorów. Aparat wychwyci wszelkie niedociągnięcia garderoby, takie jak zagniecenia, zniszczenia, a nawet źle dobraną bieliznę.

3. Panie powinny pamiętać o pewnym niewielkim szczególe – kolorze paznokci. Wbrew pozorom są one bardzo dobrze widoczne na zdjęciach, dlatego kwestia dopasowania koloru lakieru do reszty stylizacji o rzecz, o której nie wolno zapomnieć.

Na koniec warto wspomnieć, że mimo swojej nazwy, zdjęcia studyjne nie muszą być wykonywane wyłącznie w studiu fotograficznym, przy sztucznym oświetleniu. Niektórzy fotografowie decydują się na wykorzystanie światła naturalnego, a jeszcze częściej sesja studyjna powstaje w zupełnie innej lokalizacji, jednak przy zachowaniu tych samych standardów i jakości usług. W każdym z takich przypadków o to, jak właściwie przygotować się do sesji warto zapytać fotografa.

O tym, jak powstaje profesjonalna sesja studyjna można przeczytać tutaj: http://portret24.pl/category/sesja-studyjna/

Dodaj komentarz