serce jak silnik
0

Serce jak dzwon – silnik jak Ecoboost

Porównywanie silnika samochodu do serca człowieka jest jak najbardziej uzasadnione. To przecież silnik napędza pojazd i stanowi o jego mocy, tak jak bijące serce podsyca funkcje życiowe naszego organizmu i decyduje o jego sprawności. Niestety nie wszyscy z nas zostali obdarzeni przez naturę sercem jak dzwon, tak jak i nie wszystkie auta zostały wyposażone w najlepszy silnik benzynowy na świecie. O ile w pierwszym przypadku nie pozostaje nam nic innego niż zadbać o formę, o tyle w drugim wciąż możemy decydować. Wybierzmy zatem samochód z silnikiem Ecoboost, obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie na rynku.

Potwierdzają to nagrody

Klasę silnika Ecoboost potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez ekspertów w dziedzinie motoryzacji. W tym roku już po raz trzeci z rzędu otrzymał on tytuł „Międzynarodowego silnika roku”. Ford Motor Company za opracowanie tego innowacyjnego produktu otrzymał także wyróżnienia w kilku innych kategoriach, takich jak najlepszy silnik benzynowy poniżej 1.0 litra, czy najlepszy nowy silnik. Do trofeów tej turbodoładowanej trzycylindrowej jednostki z bezpośrednim wtryskiem paliwa doliczyć trzeba także International Paul Pietsch Award 2013, Dewar Trophy oraz Breakthrough Awards.

 Potwierdzają to osiągi

Kto jeszcze nie ma zaufania do opinii ekspertów, może wypróbować osiągi Ecoboost w praktyce. Wyposażone w niego są następujące modele Forda: Fiesta, B-MAX, Focus, C-MAX, Grand C-MAX, Transit Connect, Transit Courier, Tourneo Connect i Tourneo Courier. Wsiadając do jednego z tych aut kierowca przekona się, że Ecoboost to najlepszy silnik benzynowy na rynku, bo przy mocy 100 km zużywa najmniej paliwa w swojej klasie (tylko 4.8 l), a przy mocy 126 km tylko 5.0 l/km. Przy tym, jak sama nazwa wskazuje jest najbardziej ekologiczny, w jego spalinach obniżono emisję CO2 do 109 g/km (przy mocy 100km) i 114 g/km (przy mocy 125km). Więcej danych technicznych Ecoboosta znajdziesz tutaj.

Źródło obrazka: mdi-digital.com

Dodaj komentarz