akcje nintendo
0

Rattaty i Magikarpie oraz ich wpływ na akcje Nintendo

Czy wiesz, że z każdym nowo złapanym kieszonkowym potworem dorzucasz swój grosik do rosnącej fortuny Nintendo? Wypuszczona przez tą firmę na rynek gra o nazwie „Pokemon Go” święci prawdziwe tryumfy. Grają w nią dosłownie wszyscy, od kilkuletnich dzieciaków po hipstersko wyglądających trzydziestokilkulatków i to, zdaje się, pod każdą szerokością geograficzną. Dzięki tak dużej popularności gry firma Nintendo liczy swoje zarobki w dziesiątkach milionów dolarów, a jej akcje odnotowują niesamowity wzrost na tokijskiej giełdzie.

pokemon go rattata
http://gameplatform.pl/

Imponujący wystrzał po okresowym dołku

Jak donosi portal bankier.pl sesja z lipca tego roku są najlepsze w całej historii koncernu, notowanego na tokijskiej giełdzie od 1983 roku. Po okresie zdołowania, gdy wartość akcji spadła najprawdopodobniej z powodu rozczarowania konsolą Wii U, firma przeżywa obecnie prawdziwy boom drożejąc o nawet 35,7 %. Już sama zapowiedź wejścia gry na rynek pod koniec zeszłego roku pozwoliła na otrząśnięcie się z zapaści i pierwsze zwyżki akcji. Kapryśne pokemony nie przestają mieszać szyków, każde nowe wydarzenie lub wypowiedź przedstawicieli koncernu na ich temat od razu przynosi reakcje na giełdzie, jak choćby spadek o 17,7 pod koniec lipca z powodu błahej, zadawałoby się, notki prasowej o Pokemon Go (info businessinsider.com.pl).

magikarp pokemon go
spoilednyc.com

Fenomen nowej gry Nintendo

Zapewne swoją niesamowitą popularność gra zawdzięcza rewolucyjnej formule łączącej świat wirtualny z rzeczywistym. Gracz przeżywa emocje na ekranie swojego smartfona, ale jednocześnie ma sporo wrażeń spacerując po okolicy w poszukiwaniu pokemonów. W tym celu wykorzystuje technologię GPS. Jego sukcesy w łapaniu i trenowaniu kieszonkowych potworów będą tym większe, im więcej nabędzie dodatkowych przedmiotów za pomocą systemu mikropłatności wbudowanego w tą dość prostą i niewymagająca sprzętowo aplikację. Firma, która tak świetnie radzi sobie na giełdzie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ma zamiar nadal wypuszczać nowe gry i powiększać swoje zyski.

Informacje pochodzą z artykułu: „Pokemon Go: szaleństwo też na giełdzie. Akcje Nintendo w górę o 36%” na portalu bankier.pl oraz „Nintendo jednym zdaniem strzeliło sobie w stopę. Akcje 17,7 proc. w dół” z portalu businessinsider.com.pl

źródło obrazka wyróżniającego: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz