0

Prywatne ubezpieczenie medyczne – co warto o nim wiedzieć

Może kosztować niewiele, a w obliczu ciągnących się miesiącami kolejek do specjalistów w poradniach państwowych, bywa ratunkiem dla zdrowia i życia. Prywatne ubezpieczenie medyczne z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Co warto o nim wiedzieć?

Wielomiesięczne oczekiwanie na wizytę u specjalisty, konieczność uzyskania skierowania od internisty, czy trudności w dostępie do ważnych badań diagnostycznych to dobrze znane polskim pacjentom bolączki służby zdrowia. Nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na prywatne wizyty, które umożliwiają szybsze rozpoczęcie leczenia oraz znacznie wyższą jakość usług. Co warto wiedzieć wykupując prywatne ubezpieczenie medyczne, aby mieć pewność, że usługi medyczne będą odpowiadały naszym potrzebom?

Do wyboru są dwa rodzaje rozwiązań, umożliwiających korzystanie z prywatnych usług medycznych w dłuższym czasie: abonament w placówce medycznej i prywatne ubezpieczenie medyczne w firmie ubezpieczeniowej.

Pierwsze z nich dotyczy wyłącznie wybranej placówki lub sieci, natomiast ubezpieczenie wykupione w firmie nie tylko daje szerszy dostęp do placówek, ale także możliwość korzystania z pomocy lekarskiej w miejscach nie objętych polisą. W takim wypadku ubezpieczyciel zwraca poniesione koszty leczenia. Wybierając między pakietem w placówce, a polisą u ubezpieczyciela, warto zatem wziąć pod uwagę m.in. to jak często wyjeżdżamy.

Przed podpisaniem umowy należy także zwrócić uwagę na zawarte w niej wyłączenia, w których leczenie nie będzie przysługiwało, np. po zażyciu alkoholu. Dobrze jest także dokładnie przeanalizować ilość dostępnych placówek, zwłaszcza w przypadku osób często podróżujących. Skrupulatne zapoznanie się szczegółami polisy da pewność co do zakresu usług, z jakich można korzystać niezależnie od tego gdzie się znajdziemy i jakiego rodzaju pomocy będziemy potrzebować.

Dodaj komentarz