0

Praca w banku nadal atrakcyjna?

Zawód bankiera przez lata kojarzył się z prestiżem, wysoką kulturą pracy i bardzo dobrym zarobkami. Ostatnie badania i pojawiające się od czasu do czasu opinie mówią jednak, że czasy świetności dla bankierów już się skończyły. Czy rzeczywiście praca w banku przestaje być atrakcyjna?

Niepokój bankierówpraca w Alior Bank

Praca w banku to dla wielu młodych ludzi wymarzona ścieżka kariery. Wysoka pensja, stabilne, atrakcyjne warunki pracy i prestiż społeczny to chyba najważniejsze atuty zawodu bankiera, jednak jest też druga strona medalu. Według tegorocznego badania na temat warunków pracy w banku, przeprowadzonego przez jeden z portali finansowych, wymagania stawiane pracownikom banków są coraz wyższe. Widać to szczególnie po rosnących planach sprzedażowych i narzucanych wynikach. Bankierzy przyznają, że pracują więcej niż wcześniej, a „kilka osób robi to, co kiedyś kilkanaście”. Podwyżki odczuło 24 proc. respondentów, z kolei 56 proc. narzeka na ich brak. Według raportu, część pracowników banków obawia się utraty pracy.

Czy jest aż tak źle?praca w Alior Bank

Przyglądając się powyższym wynikom, warto jednak pamiętać, że praca w banku nadal należy do najwyższej opłacanych w Polsce. Według danych GUS w 2015 roku przeciętne wynagrodzenie w branży finansowej było drugim najwyższym w Polsce i wynosiło w III kwartale 6914,67 zł brutto. Najwyższa przeciętna stawka wynosiła 11 828 zł. Rosnące wymagania wobec zmieniających się standardów obsługi klienta, czy rozwój bankowości internetowej z pewnością stawiają przed pracownikami banku nowe wyzwania, jednak czy mogą dziwić? Wydaje się też, że możliwości znalezienia zatrudnienia dla bankiera nie przedstawiają się najgorzej, czego najlepszym przykładem może być praca w Alior Bank (tutaj).

Wiele wskazuje na to, że mimo nieodzownych zmian w sektorze finansowym, zawód bankiera nie stracił znacznie na swojej atrakcyjności. Więcej stresu i rosnące wymagania widać nie tylko w branży bankowej, a chętnych na posadę w banku raczej nie zabraknie ani teraz, ani w przyszłości.

Dodaj komentarz