0

Pomysł na wakacje – piękna i tajemnicza Albania

Śródziemnomorski klimat, piękne plaże, zachwycające góry, jeziora i zabytki z czasów starożytnych – to wszystko czeka na turystów, którzy zdecydują się spędzić wakacje w Albanii. Ten wciąż mało znany i nieodkryty kraj rozwija się coraz prężniej i być może wkrótce będzie miał szanse konkurować z najpopularniejszymi kurortami regionu.

Jeśli chodzi o przyrodę i krajobrazy, można śmiało powiedzieć, że Albania to jeden z najpiękniejszych krajów Europy południowej. Słońce świeci tam przez niemal 300 dni w roku, dzięki czemu niemal przez cały rok można się pluskać w turkusowym morzu, wędrować górskimi szlakami, zwiedzać antyczne budowle i bawić się tętniących życiach miastach, próbując pysznej tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej.

Wciąż mało popularne miejsce

Co ciekawe, choć Albania leży pomiędzy najchętniej odwiedzanymi przez turystów krajami bałkańskim, wciąż przyjeżdża tam stosunkowo mało osób. Nie spotkamy tam tłumów, jednak właśnie to jest jedną z głównych zalet urlopu w Albanii. Kolejną są dość niskie ceny. Za pobyt w hotelu nadal zapłacimy tam mniej niż w Grecji, czy Chorwacji.

Wyjeżdżając do Albanii trzeba jednak wiedzieć, że jej dziewiczy charakter wiąże się także z pewnymi niedogodnościami. Nawet w dużych miastach nie znajdziemy wielu bankomatów, nie w każdym sklepie zapłacimy kartą. Z tego względu warto zaopatrzyć się tutejszą walutę – lek.

Niektórych turystów niepokoić może fakt, że dominującą religią Albanii jest islam, jednak w rzeczywistości jest to kraj mocno zlaicyzowany. Muzea, świątynie różnych religii, starożytne ruiny, tradycyjne wioski, a przede wszystkim piaszczyste plaże, gaje oliwne i szlaki z widokiem na bajkowe góry to miejsca, w których z całą pewnością turyści mogą czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz