0

Pomysł na ferie – Karpacz

Karpacz to obok Zakopanego jedno z najchętniej wybieranych miejsc na zimowy wypoczynek w polskich górach. Co takiego przyciąga turystów do tego niedużego miasta w Karkonoszach?

Jeśli mowa o popularnej miejscowości górskiej w okresie zimowym, nietrudno się domyślić co jest jedną z jej głównych atrakcji. Do Karpacza każdego roku ciągną miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie. W samej miejscowości znajduje się kilkanaście bardzo dobrze przygotowanych stoków, w tym Kompleks Narciarski Śnieżka z najdłuższymi i najlepiej przygotowanymi stokami. Każdy wielbiciel zimowych sportów, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie tu przynajmniej kilka miejsc zjazdowych odpowiednich dla siebie. Po nartach warto wybrać się do niedalekich Term Cieplickich z niepowtarzalnymi źródłami termalnymi o najwyższej zawartości Krzemionki z wód zdrojowych w Europie.

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów (1603 m n.p.m.), zamglony przez ponad 300 dni w roku, o surowym klimacie, przypominającym klimat panujący za kołem podbiegunowym. Ze Śnieżki można podziwiać rozległe krajobrazy, a przy okazji obejrzeć drugą, obok Kasprowego Wierchu, wysokogórską stację meteorologiczną w Polsce.

Świątynia Wang to kolejny symbol Karpacza. Budynek został przeniesiony do Karpacza z Norwegii w XIX wieku na prośbę hrabiny Fryderyki z Bukowca. Do dziś służy jako świątynia ewangelików, a do tego cenny zabytek sztuki. Wewnątrz znajdują się m.in. charakterystyczne skandynawskie dekoracje z motywami roślinnymi, zwierzęcymi i runicznymi.

Dodaj komentarz