0

Podpowiadamy jakie formalności trzeba spełnić, żeby dostać kredyt dla singli

Kredyty, zwłaszcza te na większe kwoty, nie dla każdego są tak samo łatwo dostępne. Problem z zaciągnięciem takiego zobowiązania mogą mieć osoby młode oraz osoby samotnie prowadzące gospodarstwo domowe. Podpowiadamy więc czym jest kredyt dla singli i jak można się o niego starać.

Dlaczego kredyt dla singla

Kiedy osoba nie pozostająca w związku chce starać się o kredyt na mieszkanie, to w związku ze znacznie mniejszym dochodem niż w przypadku pary, może być to nieco utrudnione. Ponadto para to dwa źródła dochodu, a więc w razie gdy jedno straci pracę, to wciąż pozostaje możliwość spłacania kredytu. Nic więc dziwnego, że z reguły banki podchodzą nieco ostrożniej do singli chcących zaciągnąć kredyt. Warto więc zainteresować się czy słusznym rozwiązaniem nie byłoby sięgnięcie po kredyt mieszkaniowy dla singli.

Na jaki kredyt może liczyć singiel?

W przypadku kredytu dla singla bardzo wiele zależy od jego dochodu. Osoby zarabiające przykładowo 3500 zł, będące zatrudnione na umowę na czas nieokreślony, bez wątpienia otrzymają dość spory kredyt hipoteczny i to niejednokrotnie znacznie wyższy niż będą wynosiły jej potrzeby. Jednak single z niższymi zarobkami, aby móc otrzymać kredyt dla singla spełniający oczekiwania, muszą wykazać się pewnym wkładem własnym.

Wskaźnik DTI

Banki uzależniają decyzję o udzieleniu kredytu również od wysokości wskaźnika DTI. Jest to wskaźnik, który zgodnie z rozporządzeniem Komisji Nadzoru Finansowego jest jednym z czynników branych pod uwagę przy rozpatrywaniu zdolności kredytowej. Czym właściwie jest DTI? Jest to wyrażony procentowo stosunek dochodów do zobowiązań kredytowych potencjalnego kredytobiorcy. Ocenie tej podlegają nie tylko single chcący zaciągnąć kredyt na mieszkanie dla singla, ale również każdy inny kredytobiorca.

Formalności związane z kredytem dla singla

Osoba niezamężna chcąca się ubiegać o kredyt mieszkaniowy dla singli w pierwszej kolejności powinna wybrać odpowiedni bank i może z powodzeniem zrobić to korzystając z porównywarek oraz kalkulatorów kredytu dla singli. W dalszej kolejności powinien zgłosić się do banku z dowodem osobistym celem sprawdzenia swojej zdolności kredytowej i możliwośći uzyskania kredytu dla singla.

Dodaj komentarz