współpraca
0

OWW, OWS, OWU, czyli Ogólne Warunki

Podpisując umowę o współpracy, umowę ubezpieczenia albo umowę przy zakupie jakiegoś towaru czy usługi często musimy liczyć się z tym, że oprócz tekstu samej kilkustronicowej umowy konieczne będzie zapoznanie się z bardziej obszernymi Warunkami Ogólnymi, które stanowią integralną część takiej umowy. Warto jednak zrobić ten wysiłek, bo w dołączonej do umowy broszurze znajduje się wiele istotnych informacji na temat zawartej właśnie transakcji.

OWW – Ogólne Warunki Współpracy

kontrahenci
http://www.color-print.eu/

Między kontrahentami w biznesie powinny panować jasne reguły gry. Uzgadniając wspólne warunki współpracy określają podstawowe zasady, których będą się trzymać w trakcie obowiązującej ich umowy. Najczęściej duże koncerny mają drobiazgowo opracowane OWW, czyli Ogólne Warunki Współpracy, które mniejsi partnerzy biznesowi akceptują podejmując z nimi współpracę. Czasem mają one bardziej szczegółową postać, na przykład OWD, czyli Ogólnych Warunków Dostaw, jeśli w grę wchodzą kontrakty handlowe.

OWS – Ogólne Warunki Sprzedaży

warunki umowy
http://www.ori-konsultantka.pl/

Biznes polega najczęściej na sprzedaży towarów i usług. Nie ma się zatem czemu się dziwić, że firmy oferujące swoje towary i usługi na sprzedaż mają przygotowane OWS. Są to Ogólne Warunki Sprzedaży, których ich klienci muszą być świadomi w momencie dokonywania zakupu i które powinni akceptować. W OWS mogą być szczegółowo określone poszczególne etapy transakcji, a więc złożenie zamówienia, jego potwierdzenie i realizacja, a następnie płatność za dostarczony towar lub usługę oraz rozpatrywanie ewentualnych reklamacji w okresie gwarancyjnym.

OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe wydając nam polisę OC lub na dom ograniczają się do wygodnego jednostronicowego dokumentu. Musimy jednak pamiętać że integralną częścią zawartej właśnie umowy ubezpieczenia są OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Zawarte w nich informacje dotyczą zakresu ubezpieczenia, początku i końca odpowiedzialności TU, zasad naliczania składki lub wypłaty ewentualnych odszkodowań. Czytajmy każde OW bardzo dokładnie!

 źródło obrazka wyróżniającego :ell.am

Dodaj komentarz