0

Oszczędzanie dla opornych – to możliwe!

Starasz się odpowiedzialnie gospodarować budżetem domowym, ale wciąż nie potrafisz skutecznie oszczędzać? Znasz wiele praktyk pomagających odkładać wolne środki, ale żadna z nich nie sprawdza się w Twoim domu? Koniecznie zapoznaj się z produktami bankowymi, które ułatwią Ci codzienne oszczędzanie. W prosty, szybki i przede wszystkim skuteczny sposób zgromadzić imponującą kwotę, którą przeznaczysz na wybrany cel. Nie zwlekaj, zacznij oszczędzać już dziś i pozbądź się nieskutecznych nawyków w tej dziedzinie!

W skarbonce oznacza bez zysku

Masz swoją ulubioną skarbonkę, w której lądują wszelkie drobne monety? To jest Twój jedyny sposób na oszczędzanie? Daj się przekonać, że tego typu zabiegi nie mają sensu. Odkładasz pieniądze, ale nie zarabiasz. Trzymasz je w domu, co dodatkowo zwiększa pokusę nagłego wydania całej kwoty. Zmuszasz się do wyrzeczeń, które niestety nie przynoszą oczekiwanych zysków, a Tobie oszczędzanie kojarzy się z czymś trudnym i mało efektownym. Pożegnaj dotychczasowe nawyki. Nawet, jeśli oszczędzanie nie jest Twoją mocną stroną poznaj najbardziej popularne produkty bankowe i daj się przekonać do świadomego oszczędzania!

Konto oszczędnościowe – prosto, ale skutecznie

Jeśli dopiero zaczynasz i oszczędzanie do tej pory nie szło Ci zbyt dobrze, spróbuj własnych sił wykorzystując konto oszczędnościowe. Czy warto? Oczywiście! Oszczędzasz praktycznie bez żadnego wysiłku, a dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu Twoje oszczędności rosną. Zanim podpiszesz umowę, zorientuj się odnośnie darmowych przelewów bądź możliwości wypłacania i wpłacania dowolnych sum. Niech oszczędzanie stanie się przyjemne i jednocześnie bardzo korzystne! Co więcej, aby mieć konto oszczędnościowe nie musisz mieć wcale sporej sumy pieniędzy. Możesz zacząć nawet od najmniejszej sumy, ciesząc się uzyskanym oprocentowaniem. Konto oszczędnościowe to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, uwielbiany właśnie przez początkujących. Pożegnaj się ze skarbonką i zacznij przyjemne oszczędzanie od zaraz!

Lokata – gdy masz konkretny cel

Równie dobrym i prostym produktem bankowym, z którym mogą oszczędzać nawet oporni, jest lokata. Przyda Ci się ona, jeśli masz konkretny cel, na który chcesz odłożyć określoną sumę. W przypadku lokat masz imponujący wybór – lokaty długo czy krótkoterminowe oraz lokaty standardowe to tylko niektóre z propozycji. Odkładając pieniądze na lokacie najczęściej przez cały okres jej trwania nie masz możliwości dopłacania nowych środków. Podobnie jest z ich wypłaceniem – w większości przypadków skutkuje to utratą uzbieranego do tej pory oprocentowania. Lokata jest korzystniej oprocentowana niż konto oszczędnościowe. Wymaga od Ciebie jednak sporego samozaparcia, zwłaszcza jeśli wybierzesz zobowiązanie na parę lat. Mając jasno określony cel możesz jednak podjąć próbę skutecznego oszczędzania. Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu sporo zyskasz, odchodząc od dawnych nawyków oszczędzania do skarbonki. To się naprawdę opłaca!


Dodaj komentarz