kradziez danych
0

Ochrona danych osobowych w sektorze finansów

Chyba o żadne inne dane osobowe nie troszczymy się z równą uwagą, jak o dane dotyczące naszych finansów zgromadzonych na kontach bankowych lub lokatach. Zdajemy sobie sprawę, że dostanie się ich w niepowołane ręce oznaczałoby natychmiastową stratę pieniędzy. Dlatego tak ważna jest dla nas ich ochrona i dlatego z uwagą śledzimy wszelkie informacje z w sektora finansowego o kolejnych krokach prowadzących do lepszego zabezpieczenia naszych kont, pinów i haseł w bankowości elektronicznej.

kradzież danych osobowych
manager.money.pl

Bezpieczeństwo danych w sieci

Metody wykorzystywane w kradzieży danych osobowych są bardzo podstępne i wyprowadzić mogą w pole nawet bardzo doświadczonych użytkowników bankowości elektronicznej. Wystarczy tylko sfingowana wiadomość z naszego banku z podaniem linku do łudząco podobnej strony, a wpadamy w pułapkę i udostępniamy wszystkie nasze dane osobowe logując się w fałszywych oknach dialogowych. Aby uniknąć tego typu niebezpiecznych sytuacji, za każdym razem, gdy dzieje się coś nietypowego z naszym kontem, na przykład nie możemy się na nie zalogować albo, gdy dotrze do nas jakaś alarmującą wiadomość mailem, nie reagujmy natychmiast i bez uprzedniego zastanowienia. Najlepiej zgłośmy problem konsultując się z Biurem Obsługi naszego Banku.

ochrona danych osobowych
http://manager.money.pl

Inne zagrożenia kradzieżą danych osobowych

Jednak to nie jedyna metoda działania złodziei danych osobowych. Równie dobrze są oni w stanie wejść w posiadanie informacji poufnych na nasz temat w realnym świecie. Wystarczy, że niezbyt ostrożnie korzystamy z naszego konta w kafejce internetowej lub logujemy się w osobistej bankowości elektronicznej w miejscu pracy. Ktoś patrzący zza naszych pleców może odczytać informacje z ekranu naszego laptopa lub zapamiętać sekwencje ruchów na klawiaturze. Do kradzieży danych osobowych dojść może również za pomocą kamery lub nagrania smartfonem. Proceder tego typu nazywany jest snoopingiem, a jak chronić dane osobowe przed niepowołanym wzrokiem dowiedzieć się można tutaj: http://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/jak-uchronic-twoje-dane-przed-kradzieza-,238,0,2075118.html

źródło obrazka wyróżniającego: detodoparaemprender.com

Dodaj komentarz