0

Nowoczesne rozwiązania – zarządzanie e-fakturami

Faktury w wersji elektronicznej to rozwiązanie, które zdaje egzamin w wielu podmiotach. Coraz więcej przedsiębiorstw, organizacji, instytucji wystawia oraz akceptuje e-faktury. Oprócz oczywistych zalet takiego rozwiązania, oszczędności w wielu obszarach, warto docenić również zarządzanie i elektroniczny obieg faktur. To zarówno lepsza organizacja, sprawny obieg dokumentów, jak również administrowanie dostępem i kontrola należności od kontrahentów.

Faktury elektroniczne – oszczędności na każdym kroku

Nie trzeba być przedsiębiorcą, żeby wiedzieć jaką ilość dokumentów sprzedażowych może wygenerować nawet średniej wielkości podmiot. Firmy handlowe, produkcyjne, ale również usługowe gromadziły do niedawna ogromne ilości dokumentów drukowanych, zapełniając półki segregatorami. Dziś coraz więcej podmiotów decyduje się na e-faktury, elektroniczny obieg faktur oraz efektywne systemy zarządzania dokumentacją oraz należnościami.

Praktycznie każdy podmiot może przejść na elektroniczne faktury. Zgodnie z przepisami mają one taką samą wartość prawną jak wydrukowany dokument. Stanowią podstawę rozliczeń z kontrahentami i z Urzędem Skarbowym. Warunkiem niezbędnym jest jednak uzyskanie akceptacji od kontrahentów, którym będą przysyłane faktury w wersji elektronicznej.

Efektywne zarządzanie fakturami elektronicznymi

Wielkim atutem zastosowania e-dokumentów sprzedażowych jest także elektroniczny obieg faktur. Dotyczy to zarówno obiegu wewnętrznego, jak i dostarczania faktur do kontrahentów. Takie możliwości zapewniają nie tylko zaawansowane programy dla wielkich firm, ale również systemy takie jak flow for you. Jest to platforma internetowa do zarządzania fakturami. Zapewnia najistotniejsze funkcje takie jak wystawianie albo importowanie faktur, elektroniczny obieg faktur, czyli przesyłanie do kontrahentów. Warto zwrócić uwagę na praktyczną opcję, jaką jest informacja zwrotna potwierdzająca dostarczenie dokumentu. Elektroniczny obieg faktur to również udostępnianie dokumentów np. powołanym pracownikom czy księgowości.

Dodaj komentarz