pracownicy
0

Nie trzeba się bać pracowników z niepełnosprawnością!

Mają jedynie o jedno doświadczenie życiowe więcej na koncie, a poza tym dokładnie takie potrzeby jak wszyscy – chcą żyć samodzielnie, zarabiać na swoje utrzymanie, kochać i być kochani.  

Teraz praca zdalna daje im szansę na znalezienie pracy ich marzeń. Pomimo pandemii widać więc szansę i nadzieję dla tych, którzy chcą być aktywni pomimo swojej niepełnosprawności.

Trwa kampania PRACODAWCA Z SERCEM, której eksperci zachęcają wszystkich pracodawców, by zatrudnili choć jedną osobę z niepełnosprawnością do swojego zespołu – można skorzystać ze wsparcia we wdrożeniu nowych pracowników oraz bazy pracowników firmy BPO Network, pomysłodawcy akcji. Uwaga! Każdy pracodawca, który zatrudni osobę z niepełnosprawnością może liczyć na wyróżnienie specjalnym e-medalem i uzyskaniem tytułu Pracodawcy z Sercem a pod koniec pierwszej edycji akcji wziąć udział w uroczystej gali wręczenia odznaczeń. W zdalnej formule niepełnosprawność pracowników jest na drugim planie – podkreśla Joanna Olszewska z BPO Network, pomysłodawczyni akcji Pracodawca z Sercem. Każdy pracodawca może też bez trudu przejść formalności związane z zatrudnieniem i wdrożeniem takich kandydatów do pracy – tu służymy konsultacją. Korzyści są wielowymiarowe – nie tylko zyskujemy pracowników, którzy po prostu doceniają daną im pracę i angażują się w zlecane zadania, ale też pomagamy ludziom i tworzymy bardziej przyjazny świat, w którym jest miejsc dla wszystkich!

10 powodów, dla których nie należy się bać pracowników z niepełnosprawnością

 1. Są wykształceni – wiele szkół i uczelni umożliwia naukę w trybie zdalnym – osoby z niepełnosprawnością chętnie korzystają z tego rozwiązania.
 2. Są chętni do pracy i przebywania wśród ludzi –  tak, jak inni mają potrzebę bycia zauważonym, potrzebnym i docenionym.
 3. Są mocni i łatwo się nie poddają – mając za sobą doświadczenie np. wypadku, lub funkcjonując z niepełnosprawnością od urodzenia nauczyli się, że trzeba sobie radzić również w trudnych sytuacjach.
 4. Muszą się utrzymać – potrzebują pracy, by żyć – tak samo jak wszyscy.
 5. Są lojalni – nie skaczą z kwiatka na kwiatek w poszukiwaniu idealnych miejsc – korzystają
  z szansy, jaką daje im pracodawca i chcą rozwijać się w strukturach jednej firmy.
 6. Są komunikatywni – informują o swoich możliwościach i oczekiwaniach – tego nauczyło ich życie.
 7. Są efektywni – pracują o godzinę krócej niż pełnoetatowi pracownicy, ale nie zmienia to faktu, że mogą wykonywać daną pracę efektywnie.
 8. Naprawdę doceniają fakt, że mają pracę.
 9. Cieszą się z małych rzeczy, motywując do zmiany perspektywy i spojrzenia na świat wielu osób.
 10. Stanowią inspirację i wzmacniają zespół poprzez swoje aktywne i pozytywne podejście do życia.

Nie bójmy się i zatrudniajmy osoby z niepełnosprawnością! Więcej na: www.pracodawcazsercem.pl

Dodaj komentarz